Köfteci Yusuf'tan 2 haftada 2.zam

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Köfteci Yusuf'tan 2 haftada 2.zam
#Bursa | Haber Merkezi
24 Ara 2023 / Paz 00:14
1 dk okuma / 3.651 Kez Okundu
| |

Türkiye'nin en büyük yemek zincirlerinden biri olan Köfteci Yusuf, ürün fiyatlarına 2 haftada 70 lira zam yaptı. Bu zam, son dönemde sık sık gündeme gelen Köfteci Yusuf'un fiyat politikasını yeniden tartışmaya açtı.


Köfteci Yusuf'tan 70 liralık et="_blank" title="zam" href="/tag/zam/" >zam

Türkiye'nin en büyük yemek zincirlerinden biri olan Köfteci Yusuf, ürün fiyatlarına 2 haftada 70 lira et="_blank" title="zam" href="/tag/zam/" >zam yaptı. Bu et="_blank" title="zam" href="/tag/zam/" >zam, son dönemde sık sık gündeme gelen Köfteci Yusuf'un fiyat politikasını yeniden tartışmaya açtı.

Köfteci Yusuf'ta 200 gram köftenin fiyatı, 60 TL'den 140 TL'ye çıktı. 2022 yılının başında 60 TL olan köfte, yıl içinde 6 kez et="_blank" title="zam" href="/tag/zam/" >zamlandı ve son et="_blank" title="zam" href="/tag/zam/" >zam ile birlikte yüzde 133 oranında et="_blank" title="zam" href="/tag/zam/" >zamlanmış oldu.

Köfteci Yusuf'ta yapılan et="_blank" title="zam" href="/tag/zam/" >zamlar, sadece köfteyle sınırlı değil. 200 gram tavuk dönerin fiyatı 50 TL'den 80 TL'ye, 200 gram karışık dönerin fiyatı 60 TL'den 100 TL'ye yükseldi.

Köfteci Yusuf'un yaptığı et="_blank" title="zam" href="/tag/zam/" >zamlar, sosyal medyada da tepkilere neden oldu. Twitter'da #KöfteciYusuf etiketi ile yapılan paylaşımlarda, et="_blank" title="zam" href="/tag/zam/" >zamların "fahiş" olduğu ve "halkın alım gücünü zorladığı" ifade edildi.

Köfteci Yusuf'un yaptığı et="_blank" title="zam" href="/tag/zam/" >zamlar, Türkiye'de yaşanan ekonomik krizin bir yansıması olarak görülüyor. Ülkede enflasyon son 20 yılın en yüksek seviyesine çıkarken, alım gücü de hızla düşüyor. Bu durum, işletmelerin de fiyatlarını artırmasına neden oluyor.

Köfteci Yusuf'un yaptığı et="_blank" title="zam" href="/tag/zam/" >zamlar, önümüzdeki dönemde de gündemde kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.