Kurtulan’dan Paşa’ya destek

Bursa’nın Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, sportif alanda yapılan tesisleşme yatırımlarının yeni dönemde de süreceğini söyledi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Bursa |
03 Şub 2018 / Cmt 12:28 |
/ 132 Kez Okundu
| |
Bursa’nın Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, sportif alanda yapılan tesisleşme yatırımlarının yeni dönemde de süreceğini söyledi.
Başkan Sadi Kurtulan, Bursa Süper Amatör Küme A-Grubu’nda mücadele eden Mustafakemalpaşa Spor Kulübü’nün taraftarıyla bir araya geldi. Öğretmen Evi’ndeki kahvaltıya Başkan Kurtulan’ın yanı sıra Büyük Mustafakemalpaşa Spor Kulübü Başkanı İsmail Yılmaz, Belediye Spor Koordinatörü Atilla Taşören ve kırmızı-lacivertli takımın tribün liderleri katıldı.
Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, hangi dalda olursa olsun amatör sporun ihtiyaçlarını karşılamak için çalıştıklarını belirtti.
Kurtulan, “Geçmiş yıllarda nitelikli spor alanları sıkıntısı yaşayan Mustafakemalpaşa, bu dönemde hayata geçirilen tesisleşme hamleleriyle sporcu şehri kimliğini öne çıkaran yatırımlara kavuştu. Şükrü Erdem Tesisleri yanında Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle amatör sporlara, gençlere ve çocuklara kalıcı bir spor tesisi daha kazandırdık. 23 bin m2 alan üzerine kurulan yeni tesislerde, 105 x70 ve 40 x 30 ebatlarında iki saha bulunuyor. 350 kişilik tribünü, gece aydınlatması, soyunma odaları ve sentetik çim sahasıyla FİFA standartlarına uygun olarak yapılan tesisler, yeni sezonla birlikte hizmete açıldı. Mevcut tesislerimizi de bir bir elden geçiriyoruz. Bu Mustafakemalpaşa Stadı’nda çok yönlü bir restorasyon için düğmeye bastık. Mevcut zemin ve drenaj sisteminin yenilendiği stada doğalgaz, kamera ve ses sitemleri eklendi. Tribün koltukları ve soyunma odalarının da modernize edildiği stat, nitelikli bir ortamda spor yapma imkânı sunacak. Fevzi Dede Mahallesi’ndeki Akar Sahası’nın tekrar spora kazandırılması için çalışmalarda da sona yaklaşıldı. İstimlâk işlemlerinin tamamlanmasının ardından saha, FİFA kriterlerine uygun bir şekilde yapılması için Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne devredildi. Projenin çizildiği tesisler ihale aşamasına geldi. Bütün spor etkinliklerinin yapılabileceği bir merkezimiz olsun istiyorduk. İşte Gençlik Merkezi Sosyal Yaşam ve Spor Tesisleri hızla yükseliyor. Futboldan yüzmeye, basketboldan güreşe kadar tüm spor etkinlikleri artık bu merkezde yapılacak ” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.