Milyoncu Visse Home Konkordato İlan Etti!

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Milyoncu Visse Home Konkordato İlan Etti!
#Bursa | Haber Merkezi
15 May 2024 / Çar 18:38
/ 5.129 Kez Okundu
| |

Bursa'da faaliyet gösteren ve halk arasında 'milyoncu' olarak bilinen Visse Home Mağazacılık Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, borçları nedeniyle konkordato ilan etti.

Ekonomik Zorluklar Konkordato Sebebi:

Son zamanlarda artan ekonomik zorluklar, Bursa'daki birçok firmayı konkordato başvurusuna sürüklüyor. Visse Home Mağazacılık da bu firmalardan biri oldu. Mutfak ve ev gereçleri imal ve ticareti yapan firma, borçlarını ödemekte zorlandığı için konkordato talebinde bulundu.

Vatandaşlar İndirimler için Kuyrukta Bekledi:

Visse Home'un konkordato ilan etmesi, indirim umuduyla mağazalara akın eden vatandaşlara da yansıdı. Firmada indirimlerden faydalanmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklarda bekledi.

Mahkeme 3 Aylık Geçici Konkordato Kararı Verdi:

Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, firmanın mali durumunu inceledikten sonra 3 aylık geçici konkordato mühleti verilmesine karar verdi. Bu süreçte firmanın mali durumu düzeltilmeye çalışılacak.

Şevki Yetiker Konkordato Komiseri Olarak Atandı:

Mali konularda uzman Şevki Yetiker, geçici mühlet içinde görev yapmak üzere firmaya konkordato komiseri olarak atandı. Komiser, firmanın mali durumunu yakından takip edecek ve gerekli düzenlemelerin yapılmasını sağlayacak.

13 Mayıs'tan İtibaren Yeni İcra ve İflas Takibi Yapılamayacak:

Konkordato ilan edilmesiyle birlikte, 13 Mayıs tarihinden itibaren Visse Home Mağazacılık aleyhine yeni icra ve iflas takibi yapılamayacak. Mevcut borçlar için ise konkordato komiseri tarafından bir ödeme planı hazırlanacak.

5 Mahallede Şubeleri Vardı:

Visse Home Mağazacılık, Bursa'nın Özlüce, Yunuseli, Soğanlı, Bağlarbaşı ve Esenevler mahallelerinde şubeleri bulunan bir firmaydi. Konkordato ilanı, bu mahallelerde yaşayan vatandaşları da etkilemiş durumda.


Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.