Öğrenciler yapay zeka ve Endüstri 4.0’ı uzmanından dinledi

Özel Teknoloji Fen Okulları öğrencileri, Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında Ulutek Genel Müdürü Prof

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Bursa |
17 Mar 2018 / Cmt 10:05 |
/ 147 Kez Okundu
| |
Özel Teknoloji Fen Okulları öğrencileri, Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında Ulutek Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kanık tarafından anlatılan yapay zeka ve Endüstri 4.0’ı can kulağı ile dinledi.
Tekfen öğrencilerine teknolojinin önemi, teknolojiyi doğru kullanmak, yapay zeka, arttırılmış gerçeklik ve Endüstri 4.0 konularını ele alan Ulutek Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kanık, sanayi devrimlerinin insan hayatında büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Nesnelerin, makinaların, cihazların internet aracı ile birbirleriyle haberleşmesinden meydana gelen Endüstri 4.0 ile karanlık fabrikaların oluşacağını ifade eden Kanık, ancak bununla birlikte yeni iş alanlarının oluşacağını söyledi.
Gelişen teknoloji ile robotların yerine yapay zeka kullanan robotların alacağını ifade eden Kanık, “Teknolojiyi yanlış kullanmak, teknoloji bağımlılığına yol açmaktadır. Teknoloji tabanlı bir okul olarak Özel Teknoloji Fen Okulları öğrencileri bu konuda çok avantajlı olduğunu görüyorum. Bazı şeyleri yakalamak için hayatımızın her alanında proje üretmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.