Rektör ulcay, dünya şampiyonunu ağırladı

Dünya Bilek Güreşi Şampiyonu olan Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi öğrencisi Said Erkam Bıyıkoğlu, Rektör Yusuf Ulcay’ı ziyaret etti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Bursa |
31 Eki 2016 / Pzt 11:49 |
/ 48 Kez Okundu
| |
Dünya Bilek Güreşi Şampiyonu olan Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi öğrencisi Said Erkam Bıyıkoğlu, Rektör Yusuf Ulcay’ı ziyaret etti.
UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Bulgaristan’da düzenlenen 38. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda 55 kilo 21 yaş altı kategorisinde dünya şampiyonu olan tıp fakültesi 1. Sınıf öğrencisi Said Erkam Bıyıkoğlu’nu ağırladı. Şampiyonluk maçını bizzat izlediğini ve kazanılan başarıdan dolayı büyük sevinç duyduklarını söyleyen Yusuf Ulcay, böylesine azimli ve çalışkan bir öğrencinin Uludağ Üniversitesi’nde olmasından dolayı ayrıca mutlu olduğunu vurguladı.
Bilek güreşi ile lise yıllarında tanıştığını söyleyen Said Erkam Bıyıkoğlu ise, amatör olarak yürüttüğü spor hayatını, Uludağ Üniversitesi’ni kazandığı yıl profesyonele dönüştürdüğünü açıkladı. Bıyıkoğlu, “Programlı ve azimli çalışmalar sayesinde kendi kategorimde dünya şampiyonu olmayı başardım. Bundan sonraki hayalim hem tıp eğitimimi tamamlamak, hem de bilek güreşinde en iyiler arasında yer almak” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.