Şirket kurmak isteyenlere büyük kolaylık

İş dünyasına yönelik hizmet çıtasını her geçen gün yükselten Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), şirket kurmak isteyenlere büyük kolaylık sağladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
#Bursa |
15 Mar 2018 / Per 13:17 |
/ 126 Kez Okundu
| |
İş dünyasına yönelik hizmet çıtasını her geçen gün yükselten Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), şirket kurmak isteyenlere büyük kolaylık sağladı. Oda bünyesinde hizmete açılan Ticaret Sicili Müdürlüğü Tasdik Birimi ile iş dünyası temsilcileri şirket kuruluş işlemlerini artık BTSO’ya gelerek tek noktadan süratle yapabilecek.
"Şirket Kuruluş Sözleşmesinin Ticaret Sicili Müdürlüklerinde İmzalanması Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ"in Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından BTSO, Türkiye’de bir ilke imza atarak üyelerinin işlemlerini kolaylaştıracak bir adım daha attı. BTSO bünyesinde 15 Mart 2018 Perşembe günü itibariyle Ticaret Sicili Müdürlüğü Tasdik Birimi hayata geçti. Bu yeni uygulama ile daha önce birkaç günde tamamlanan şirket kuruluş işlemleri, yarım saat içerisinde tamamlanıyor. BTSO üyeleri, vergi dairesi, SGK, noter ve bankalara gitmeden bütün işlemleri tek noktadan çözebilecek. Ayrıca bu hizmetin devreye girmesiyle birlikte kuruluş maliyeti işlemleri de yüzde 50 oranında azaldı. BTSO temsilcilerinin de dahil olduğu Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Korodinasyon Kurulu kapsamında yapılan bu çalışmaları, BTSO en hızlı bir şekilde yürürlüğe girmesini de sağladı
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursa iş dünyasının hızlı ve kaliteli hizmete erişmesine büyük önem verdiklerini söyledi. Bakanlıkların iş dünyası temsilcilerinin işlemlerini kolaylaştıran her çalışmasını yakından takip ederek uygulamaya koyan ilk odalardan birisi olduklarını söyleyen Burkay, “Yeni tebliğin Resmi Gazete’de yürürlüğe girmesiyle birlikte işlemlere ilk başlayan kurumlardan birisi olduk. BTSO olarak üyelerimize yönelik hizmet çıtamızı her geçen gün artırmaya devam edeceğiz. MERSİS, çağrı merkezi, e-randevu, yeni tahsilat merkezleri gibi hizmetlerin ardından yürürlüğe giren bu uygulama iş dünyası temsilcilerimizin zaman ve mali kayıplarını azaltacak. Bursa iş dünyamızın yanında olmaya ve hayata geçirdiğimiz makro projelerle firmalarımızın, sektörlerimizin ve kentimizin büyüme hamlesine destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.