Türkiye Güzellikleri’nin üçüncü durağı Bursa

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
Türkiye Güzellikleri’nin üçüncü durağı Bursa
#Bursa | İHA
03 Haz 2024 / Pzt 19:21
1 dk okuma / 24 Kez Okundu
| |

Türkiye’de 16 farklı şehirde, 8 ay boyunca devam edecek olan festivallerin üçüncü durağı olan Bursa’da, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin (TFMD) seçkisini yaptığı ‘Türkiye Güzellikleri Sergisi’ vatandaşlarla buluşuyor. TFMD’nin Almanya’dan ABD’ye, Rusya’dan Güney Afrika’ya, Hindistan’dan Zambiya’ya, Katar’dan Arjantin’e yirminin üzerinde ülkeye taşıdığı Türkiye Güzellikleri Sergisi, 1 Haziran-9 Haziran tarihleri arasında Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde sergilenecek. Sergide 31 usta fotoğrafçının çektiği 39 farklı fotoğraf yer alacak.

Türkiye’nin güzellikleri seçildi


Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin 39 yıldır aralıksız düzenlediği “Yılın Basın Fotoğrafları” yarışmasında ödül alan kareler Türkiye’nin görsel tarihine not düşüyor. Bu yarışma organizasyonuna 2018 yılından bu yana ülke tanıtımına katkı sunmak adına "Türkiye Güzellikleri" ayrı bir yarışma olarak eklendi. Her yıl 5 binden fazla eserin katıldığı yarışmada ödül alan fotoğraflardan oluşan dev arşivden seçilen kareler, farklı seçkilerle dünyanın farklı kentlerine taşındıktan sonra bu yıl Festivallere taşındı.


Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkanı Rıza Özel, bugüne kadar yaklaşık 20 farklı ülkede beğeniye sunulan Türkiye Güzellikleri Sergisi’nin, vatandaşlarla buluşmasının önemine değinerek, "Türkiye’nin tanıtımı adına sahip olduğumuz görsel güzellikleri daha önce birçok ülkenin önemli kentinde beğeniye sunan sergimiz, bu kez de Adana ve Şanlıurfa’nın ardından Bursa’da vatandaşlarımızla buluşuyor” diye konuştu.


Sergide fotoğrafları olan isimler


Ahmet Faruk Sarıkoç, Ahmet Aslan, Ahmet Turan Kural, Ali Mermertaş, Beytullah Eles, Cem Öksüz, Gülin Yiğiter, Erdem Şahin, Ekrem Kalkan, Emrah Gürel, Emrullah Akgün, Ercan Arslan, Esengül Alıcı, Hasan İçel, İsa Cıda, İsa Terli, İsmail Serhat Şahin, Levent Kulu, Mehmet Aslan, Meriç Aktar, Metin Öztürk, Ozan Güzelce, Rıza Özel, Selahattin Sönmez, Selçuk Şamiloğlu, Seymen Bozarslan, Sinan Çakmak, Soner Kılınç, Ufuk Turpcan, Ünal Çam, Tolga Adanalı.

GÜNDEM DE NE VAR ?
Duyuru
İnegöl'ü Whatsapp'a getirdik WHATSAPP KANALINA ABONE OL
Reklam
Yasal Bilgilendirme
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.