Zengin oldu

Bursa’nın İznik ilçesinde yaşayan Nusret Aktaş, dünyanın en pahalı mantarını buldu. Aktaş, bir günde 5 kilo trüf mantarı topladı.

#Bursa | İHA
08 Kas 2019 / Cum 17:53 |
/ 510 Kez Okundu
| |
Nadir bulunan trüf mantarını İznik’in dağlarında arayıp bulan Aktaş, toprağın altında yetişen zengin mantar çeşidini her kazma vuruşunda çıkarmayı başardı. Lüks restoranların en pahalı menüsü olan trüf mantarının ilçede bulunması vatandaşları heyecanlandırdı. Trüf mantarı lezzetli olduğu kadar fiyatıyla da çok konuşuluyor.  Trüf mantarı, kolay bulunmaması sebebiyle yüksek fiyatlardan alıcı buluyor.
Trüf, meşelik alanlarda, meşe ağaçlarının köklerinde, 5 ile 20 santim derinlikte yetişen, kokulu ektomikoriza cinsi bir mantardır. Akdeniz bölgesinde bilinmesine rağmen dünyanın birçok bölgesinde bulunuyor.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.
Yilmaz altun / 08 Kas 2019 / Cum 19:56
Yalan haber yapmayin inegolde birtane truf kopegi var oda bende iznikte mantar oldugu dogrudur biz bulduk daha degisik bolgelerdede var ancak nevzat aktasin videolarina ve fotolarini inceledim tamam oda bir tur truf mantaridir ancak ekonomik olmayan tavsan bobregine benziyor hatta ici siyah olanida lcl gecmis ve zehirli olabilir birilerini yanlis yonlendirmeyelim lutfen