" Ecdadımızın izinde Osmanlı medeniyetine yolculuk " projesi

İlim Yayma Cemiyeti Karabük Şubesi, " Ecdadımızın izinde Osmanlı medeniyetine yolculuk " adlı proje kapsamında öğrencilere tarihi gezi düzenledi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
07 Şub 2018 / Çar 15:41 |
/ 79 Kez Okundu
| |
İlim Yayma Cemiyeti Karabük Şubesi, " Ecdadımızın izinde Osmanlı medeniyetine yolculuk " adlı proje kapsamında öğrencilere tarihi gezi düzenledi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile kapsamında yapılan proje kapsamında lise ve üniversite öğrencileri ile İlim Yayma Cemiyeti yöneticilerinden oluşan 50 kişilik kafileyle bir dizi tarihi ve kültürel gezi gerçekleştirildi.
Gençler proje kapsamında 5 gün boyunca İstanbul, Çanakkale, Bursa, Söğüt ve Bilecik’ te tarihi ve manevi mekanları görüp öğrenme fırsatı buldu.
İstanbul Eyüp Sultan Camiinde sabah namazı ile başlayan gezide öğrenciler İstanbul’daki Osmanlı eserlerinin yer aldığı mekanları ve türbeler ile müzeleri gezdikten sonra Çanakkale’ye geçerek burada Şehitler abidesi ile Kurtuluş Savaşının gerçekleştiği alanları gezdi. Öğrenciler daha sonra Bursa, Söğüt ve Bilecek’te Osmanlı İmparatorluğunun izlerini taşıyan türbeleri ziyaret ederek kente geri döndü.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.