5 öğrenci Aras Elektrik Dağıtım A.Ş bünyesinde iş imkânına kavuşacak.

Erzincan Üniversitesi ve Aras Elektrik Dağıtım A

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
07 Ara 2017 / Per 16:13 |
/ 64 Kez Okundu
| |
Erzincan Üniversitesi ve Aras Elektrik Dağıtım A.Ş arasında eğitim işbirliği protokolü imzalandı.
Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu ve Aras EDAŞ Genel Müdürü Fikret Akbaş’ın imza altına aldığı protokolle öğrenciler Aras Elektrikte staj görme ve iş bulma imkânına sahip olacak.
Protokol hakkında bilgi veren Rektör Çapoğlu, anlaşmayla öğrencilerin Aras EDAŞ’ta staj ve iş imkanı bulabileceklerini bildirdi. Başarılı öğrencilere öncelik sağlanacağını belirten Rektör Çapoğlu, öğrencilerimiz Aras Elektrik Şirketinde staj ve teknik geziler yapacak. Her yıl bölümümüzde başarılı olan beş öğrencimize öncelikli olarak iş imkanı sağlanacak. Aynı zamanda öğrencilerimizin staj yapabilmeleri için kontenjan oluşturulacaktır. Öğrencilerimiz ders saatleri dışında uygun vardiyalara göre İŞKUR iş başı eğitim eğitim programı dahilinde Aras Elektrik Çözüm Merkezi (444 7 850) departmanında iş imkanı bulacak, düzenli olarak elektrik mühendisliği üzerine paneller ve söyleşiler organize edilecektir.’’ diye konuştu.
Rektör Çapoğlu ‘’Üniversitemiz ve Aras Elektrik ortaklaşa akademik eğitim platformu kuracaktır. Bu platformda tecrübeli mühendislerce öğrencilere eğitim verilecek ve başarılı olanlara katılım sertifikaları verilecektir. Ayrıca Bölümümüz Aras Elektrik’te çalışan elektrik elektronik mühendisi ünvanına sahip personeline lisansüstü eğitim verecektir.’’ dedi.
Rektör Çapoğlu, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümüyle ilgili protokolün öğrencilerimizin yarınlarını şekillendirmek için protokol imzalıyoruz. Paylaşarak güzel işler yapacağız.’’ diye konuştu.
Akbaş; “Ciddi bir kazançtır”
‘’Biz toplumun kalbi gibiyiz’’ diyen Aras EDAŞ Genel Müdürü Fikret Akbaş, eğitime destek olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. 2 bin kişilik bir personel ordusuyla topluma hizmet etmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyleyen Genel Müdür Akbaş, ‘’Erzincan Üniversitesi ile yapılan işbirliğimiz hem üniversitemiz açısından hem de bizim için ciddi bir kazançtır.’’ ifadesini kullandı.
İmzalanan protokol kapsamında Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünü derece ile bitiren ilk 5 öğrenci Aras Elektrik Dağıtım A.Ş bünyesinde iş imkanına kavuşacak. İmzalanan protokole göre Erzincan Üniversitesi ve Aras Elektrik arasında oluşan eğitim platformu; Aras Elektrik personeline bilimsel akademik eğitimler de verirken, lisansüstü eğitim imkânı sunabilmek için gerekli çalışmalar yapılacak.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.