83’lük dede gençlere taş çıkartıyor

Edirne’de 83 yaşındaki İdris Horoz, ilerleyen yaşına rağmen 50 yıldır zahirecilik yapıyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
09 Mar 2018 / Cum 12:52 |
/ 78 Kez Okundu
| |
Edirne’de 83 yaşındaki İdris Horoz, ilerleyen yaşına rağmen 50 yıldır zahirecilik yapıyor. Evde oturup emekliliğin tadını çıkarmak yerine her gün işini takip eden yaşlı adam, gösterdiği çalışma performansıyla gençlere taş çıkartıyor.
Her gün 12 saat yüksek performansla çalışan Horoz, vaktini boş geçiren insanlara üzüldüğünü dile getirerek, "Çalışmasam ölürüm. Yaşamak için çalışmak şart" dedi. 50 yıldır zahirecilik yapan Horoz, "Buğday ve ayçiçeği alıyorum. Edirne Ticaret Borsasına her gün geliyorum. Burada depom var. Edirne’nin en yaşlı zahirecisiyim. Çok günler gördüm. Eskiden bu kadar para kazanma yoktu. Fakirlik vardı. Eskiden Yahudilerle iş yapıyordum. Onlar çok iyi ticaret yapardı. Ayçiçek alırlardı" şeklinde konuştu.

"Çok tasarruf etmek lazım"
Zahirecilik işini herkesin yapamayacağını belirten Horoz, "Çok tasarruf etmek lazım. Çok çalışmak lazım. 15 yaşında başladım çalışmaya. Bir otelde kaldığım falan yok. Hep çalıştım. Edirne’de kaç sefer vergi rekortmeni oldum. Gençler bu işi yapmak istemiyor. Gençler çalışmadan hazır para harcamak istiyor. Bu işte tasarruf şart. Bu işte parası olan para kazanıyor. Biz eskiden az parayla işe başlardık. Şimdi az parayla işe başlanmaz" diye konuştu.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.