Adana Lezzet Festivali açılışında sahnede izdiham

Bu yıl ilk kez düzenlenen Adana Lezzet Festivali, kent protokolü tarafından festival mangalının yakılmasıyla başladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
07 Eki 2017 / Cmt 12:42 |
/ 86 Kez Okundu
| |
Bu yıl ilk kez düzenlenen Adana Lezzet Festivali, kent protokolü tarafından festival mangalının yakılmasıyla başladı. Basın mensuplarının görüntü alabilmesi için yüksek bir platform bulunmaması sebebiyle çok sayıda gazeteci mangalın yakılmasını görüntülemek için sahneye akın edince, sahnenin çökebileceği endişesiyle panik yaşandı.
Adana Valiliği öncülüğünde pek çok oda ve sivil toplum kuruluşunun işbirliğiyle kentte ilk kez düzenlenen Adana Lezzet Festivali’nin açılışı için Seyhan Nehri kıyısındaki eski narenciye parkında tören düzenlendi.
Törende konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, festivalin kente büyük katkılar sağlayacağına değinerek her bölgede farklı adlandırılan ancak aynı özelliği taşıyan yemeklerin tek bir isim altında toplanması için çağrıda bulundu.
Adana Valisi Mahmut Demirtaş da kent kültürüne festival sayesinde önemli bir köşe taşı eklediklerine vurgu yaparak “Başta Adana Kebabı olmak üzere, analı kızlı çorbası, mumbarı, şırdanı, içli köftesi, karakuş tatlısı ve bici bicisiyle Adanamıza yaraşır bir festival düzenlemenin heyecanını hep beraber yaşıyoruz. Birbirinden leziz tatları bünyesinde barındıran Adana mutfağının festival sayesinde şöhretini ülkemize ve dünyamıza tanıtacağına ve kentimizin turizm potansiyelini artıracağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından kent protokolünün katılımıyla sahnede dev mangal ateşi yakıldı.
Basın mensuplarının görüntü alabilmesi için sahnenin karşısında yerden yüksek platform bulunmaması nedeniyle çok sayıda gazeteci mangalın yakılmasını görüntülemek için sahneye akın etti. Sahnenin çökebileceği endişesiyle gazeteciler arasında panik yaşandı. Bazı gazeteciler meslektaşlarını sahnenin çökebileceği konusunda uyarsa da izdihama engel olamadı. Gazetecilerin platformun sağ ve sol tarafına yönlenmesiyle olası çökme tehlikesinin önüne geçildi.
Kargaşanın ardından Cüneyt Asan isimli ünlü restoran işletmecisi, ’Etin İncelikleri’ konulu sunum yaptı.
Festivalin açılışına kent içinden ve dışından çok sayıda lezzet sever ile blogger katıldı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.