Adil Aygül Parkı açıldı

Şehzadeler Belediyesi tarafından Arda Mahallesi’nde Molla Şaban Camii yanındaki eski parkta yenileme çalışması başlatılan ve belediye meclisince Manisa eski Belediye Başkanı Aygül’ün ismi verilen parkın açılışı gerçekleştirildi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
02 Nis 2018 / Pzt 17:40 |
/ 24 Kez Okundu
| |
Şehzadeler Belediyesi tarafından Arda Mahallesi’nde Molla Şaban Camii yanındaki eski parkta yenileme çalışması başlatılan ve belediye meclisince Manisa eski Belediye Başkanı Aygül’ün ismi verilen parkın açılışı gerçekleştirildi. Adil Aygül Parkı vatandaşlardan tam not aldı.
Açılış törenine AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Adil Aygül’ün eşi Çiğdem Aygül, oğlu Burak Aygül, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Turgutlu İlçe Başkanı Mürşit Gediz, Oda Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"Bu güzel parkı gelecek nesillerimize taşıyacağız"
Adil Aygül Parkı ile birlikte Arda Mahallesi’nin çok güzel bir projeye kavuştuğunu ifade eden Arda Mahalle Muhtarı Adem Arslan, “Geçtiğimiz yıl verdiği sözü yerine getirerek yapılan güzel bir projelendirme çalışması ile bu güzel parkı Arda Mahallemize kazandırdığı için değerli Belediye Başkanımıza ve tüm ekibine mahalle sakinlerimiz adına çok teşekkür ediyorum. Belediyemizin bizlere kazandırmış olduğu bu güzel parkı bizle mahalle sakinleri olarak en iyi şekilde korumalı ve gelecek nesillerimize en iyi şekilde ulaştırmalıyız. Bu noktada tüm hemşerilerimizden duyarlı olmalarını bekliyorum” dedi.

Tüm Manisa halkına teşekkür ediyorum
Merhum Adil Aygül’ün Manisa’ya güzel parklar ve yeşil alanlar kazandırmak için çok çalıştığını ifade eden eşi Çiğdem Aygül, “Bizler yalnız bırakmayan tüm Adil Aygül dostları ve sevenlerine çok teşekkür ediyorum. Bu parkın yapılmasında ve ismini ’Adil Aygül’ olmasında emeği geçen değerli Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e, Belediye Meclis Üyelerine ve çalışan tüm personel arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Adil Aygül başkanımız parkları ve yeşil alanları çok severdi. Onun anısını yaşatacak olan bu güzel parkta çocuklarımız rahatlıkla oynayacak ve ailelerde güzel vakit geçirecekler. Adil Aygül başkanımızın başlattığı güzel park alanı yapma çalışmalarını sizlerde devam ettirdiniz. Böylesine güzel parka Adil Aygül ismini verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.

"Adil Başkanımızın fikirlerinden her zaman istifade ettik
Adil Aygül’ün fikirlerini her zaman önemsediğini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “4 yıl önce bugünlerde Şehzadelere hizmet etmek için halkımızın teveccühü ile göreve geldik. 4 yıl boyunca da şükürler olsun ki yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu süre içerisinde Şehzadelerimize saysız eserler kazandırdık. Bazı eserlerimizi halkımızın hizmetine sunduk, bazılarını da önümüzdeki aylarda açmayı hedefliyoruz. Şuan da önünde bulunduğumuz 4 bin 700 metrekarelik alan daha önce Molla Şaban Parkı olarak biliniyordu. Bu güzel parkı daha önce Rahmetli Belediye Başkanımız Adil Aygül yapmıştı. Ancak aradan geçen zaman içerisinde bu park yıprandı ve eskidi. Buranın yenilenmesi için hızlı bir çalışma başlattık. Projelendirme aşamasında değerli Mahalle Muhtarımız ve mahalle halkımızın da fikirlerini alarak bu güzel projeyi ortaya çıkardık. İhale çalışmalarının da tamamlayarak hızlı bir çalışma ile bu güzel parkımızı Şehzadelerimize kazandırdık. Burada yaptığımız bu parkımızı 369 bin lira bedelle tamamladık. Bunun yanı sıra 150 bin lira bir bedel harcayarak peyzaj çalışmalarını da tamamladık. Ki bu çalışmaları kendi ekiplerimiz büyük bir titizlikle tamamladılar. Yaptığımız ihale gereği bu parkın inşaat çalışmalarının bitiş süresi Haziran ayı olarak belirlenmişti. Haziran ayında inşaat çalışmalarının ardından peyzaj çalışmaları başlayacaktı. Ancak şükürler olsun ki hızlı ve titiz bir çalışma ile bu güzel parkımızı Mart ayı içerisinde halkımızın hizmetine açmış olduk. Bu güzel parkımızın içerisinde 135 metrekarelik çocuk oyun alanımız mevcut. Aynı zamanda parkımızın çevresinde de 25 araçlık otoparkımız var. Böylesine güzel bir parkımızı şükürler olsun ki Şehzadelerimize kavuşturup değerli büyüğümüz Adil Aygül Ağabeyimizin ismini verdik. Bu vesile ile bir kez daha üzerimde de emeği olan, zaman zaman fikirleri ile ufkumu açan, 10 yıl boyunca bıkmadan usanmadan, temiz ve güler yüzüyle, namusuyla hizmet etmiş olan değerli büyüğüm Adil Aygül ağabeyimi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

“Adil Aygül sohbetleri ile gerçek bir devlet adamlığı sergiliyordu”
Adil Aygül ile her fırsatta bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunduklarını ifade eden Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “Böylesine anlamlı bir tesisin açılışında bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Değerli Belediye Başkanımızın da anlattığı gibi idarecilerin işi gerçekten kolay değil. Şehri idare edenler yakınlarına vakit ayırma noktasında gerçekten çok sıkıntılı zamanlar geçiriyorlar. Ancak biz yöneticileri ayakta tutan milletimize hizmet etme sevgimiz ve bu şekilde isimlerin anılmasıdır. Değerli Belediye Başkanımız Adil Aygül ile bizim çalışma imkanımız olmamıştı. Ancak sohbet etme imkanı bularak kendisinin bilgi ve tecrübelerinde istifade etme imkanımız oldu. Bu vesile ile kendisini rabbimden rahmet diliyorum. Burada güzel bir park yapıldı ve bu parka da değerli Belediye Başkanımız Adil Aygül’ün ismi verildi. Bu konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, bu güzel parkımızın milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından kurdele kesilerek parkın açılışı gerçekleştirildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.