Ağaçta mahsur kalan güvercin için vatandaşlar ve itfaiye seferber oldu

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde ağacın dalında yaklaşık 2 saat boyunca mahsur kalan güvercin itfaiye ekiplerince kurtarıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
15 Mar 2018 / Per 13:49 |
/ 60 Kez Okundu
| |
Kocaeli’nin İzmit ilçesinde ağacın dalında yaklaşık 2 saat boyunca mahsur kalan güvercin itfaiye ekiplerince kurtarıldı.
Olay, Kocaeli’nin İzmit ilçesi Karabaş Mahallesi Köseoğlu Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre sokak üzerinde bulunan bir ağaca konan güvercinin ayağı ağacın dalında bulunan bir ipe takıldı. Güvercin ağaçta asılı kalarak çırpındığını gören çevredeki vatandaşlar kendi çabaları ile güvercini kurtarmaya çalıştılar. Bir süre güvercini kurtarmak için uğraşan vatandaşlar, çabalarında başarılı olamayınca durumu itfaiye ekiplerine bildirdiler.
İhbar üzerine kısa süre sonra olay yerine gelen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, güvercini kurtarmak için çalışma başlattılar. Merdiven yardımı ile güvercinin asılı kaldığı dala ulaşan itfaiye görevlisi güvercinin ayağının takıldığı ipi keserek güvercini mahsur kaldığı yerden kurtardı. Güvercin kurtarma operasyonunu izleyen çevredeki vatandaşla, itfaiye ekiplerini bir süre alkışlarken, güvercni kurtardıkları için teşekkür ettiler.
Yaklaşık 2 saat boyunca ağaçta asılı kalan güvercin, sağlık durumunun kontrol edilmesi için itfaiye ekiplerince alındı. Sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen güvercinin salındığı bildirildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.