AK Parti Bozüyük Kadın Kolları Başkanı Gülcan Bayraktar’dan 28 Şubat açıklaması

AK Parti Bozüyük Kadın Kolları Başkanı Gülcan Bayraktar, milletin 28 Şubat darbesine en güzel cevabının AK Partiyi 2003 yılında iktidara getirmesi olduğunu söyledi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
28 Şub 2018 / Çar 17:12 |
/ 361 Kez Okundu
| |
AK Parti Bozüyük Kadın Kolları Başkanı Gülcan Bayraktar, milletin 28 Şubat darbesine en güzel cevabının AK Partiyi 2003 yılında iktidara getirmesi olduğunu söyledi.
Başkan Bayraktar yaptığı açıklamada, 28 Şubat’ın Türkiye darbeler tarihinin en utanç verici zaman dilimlerinden biri olduğunu belirtti. Bayraktar konuşmasının devamında ise şu ifadelere yer verdi:
""Bin yıl sürmesi tasarlanan binlerce insanımızı zindanlarda çürüten, on binlercesini işsiz bırakan milletin evlatlarını birbirine düşürmek için çalışma grupları kurup kaos ve iç savaş tasarlayan darbeciler; bunları yaparken de milletimizin cebinden milyarlarca dolar parayı buharlaştırarak ülkemizde adeta bir terör havası estirmişlerdir. Bundan 21 sene evvel 28 Şubat 1997’de milletin iradesi ile seçilen hükümeti MGK kararları gölgesinde tehdit, kumpas ve anti-demokratik bir biçimde bürokrasi, sivil toplum, askeriye, iş ve medya dünyasının da arasında bulunduğu bir çete tarafından istifaya zorlanmıştır. Milletimizi, devletimizin güvenliği için kurulmuş olan MGK’da alınan kararlarla milletin güvenliği ve huzuru hiçe sayılarak ’post modern’ bir darbe yapılmıştır. Milletimizi bir arada tutan değerlerimize savaş açılmış irtica tehdidi adı altında değerlerimizi yansıtan kişi ve kuruluşlara büyük zararlar verilmiştir. İmam Hatip Liselerinin önünü kesmek için ülkemize 8 yıllık kesintisiz eğitim adı altında bir garabet dayatılarak gençlerimizin meslek edinmesine de ket vurulmuştur. Sanayicimizin ara eleman ihtiyacını karşılamasına engel olunmuştur. İmam Hatip Liselerinde uygulanan kat sayı adaletsizliği ile eğitimde eşitlik ilkesi ihlal edilmiştir. İnancı gereği başörtüsü takan kadın kamu çalışanları görevlerinden ihraç edilmiş, öğrenciler okullarından atılmıştır. Bu toprakların insanlarına büyük zulümler yapılmıştır. Binlerce nitelikli kadın ve erkek ülkelerinin tam da onlara ihtiyacı olduğu zamanda atıl ve muhtaç hale getirilmiştir. Bilim ve hikmet yuvası olması gereken üniversitelerimizde orta çağ cadı avcıları gibi başörtülü öğrenci avına çıkan üniversite hocaları ikna odaları kurarak başörtülü kız öğrencileri inanç ve değerlerinden uzaklaştırmak istemişler kendilerine itaat etmeyenleri üniversitelerden atmışlardır. Muhafazakâr medya üzerinde ciddi baskılar yapılarak halkın haber alma özgürlüğü engellenmiştir."

"Liderimiz sadece şiir okudu diye hapse mahkum edilmiştir"

Recep Tayyip Erdoğan’ın sadece şiir okuduğu için 28 Şubat cuntacıları tarafından hapse mahkum edildiğini hatırlatan Başkan Gülcan Bayraktar, "Orduda milli ve yerli subayların irticai faaliyetlere karıştığı yalanı ile ordudan ihraç edilmeleri ve yerlerine fetöcü subayları terfi ettirilmesi ile bir yerde 15 Temmuz darbesinin alt yapısı hazırlanmıştır. 28 Şubat döneminde Anadolu sermayesinin önü kesilerek "yeşil sermaye" damgası vurulmuş darbeci medya aracılığı ile bu yerli ve milli şirketlerin listesi gazetelerde yayınlanmış ve halkın bu şirketleri boykot etmesi istenmiştir. Farklılıklarımız zenginliğimiz olduğu gerçeğine inat tek tip giyinen, sadece kendileri gibi düşünenlere yaşam hakkı tanıyıp toplumun geniş kitlelerini görmezden gelen bu yapı Türkiye’yi içine kapatıp kendi içinde çalıştırmak istemiştir. Milletimiz büyük bir mücadele vererek bin yıl sürmesi istenen bu karanlığa son vermiştir. 28 Şubat darbecilerinin tüm çabalarına rağmen birliğini, beraberliğini korumuş ve birbirine kenetlenmişlerdir. Milletimizin 28 Şubat darbesine en güzel cevabı AK Parti’nin 2003’te iktidara gelmesidir. Milletimizi dışardan çökertemeyen yapılar bizi laik/ anti-laik biçimde bölmeye, birbirimize düşürmeye çalıştılar, ancak muvaffak olamadılar. Cumhuriyet mitingleri adı altında illegal örgütler ile ele vererek halkı birbirine düşürmeye çalıştılar. Biz AK Parti Kadın Kolları olarak 28 Şubat cuntacılarından hesap sorulmasının takipçisi olmaya devam edeceğiz. 28 Şubat’ın insanlarımızda, kadınlarımızda açtığı yaraları iyileştirmek için çabalamaya devam edeceğiz. 28 Şubatı ve diğer darbeleri unutmadık, unutturmayacağız. Hepinize geldiğiniz ve 28 Şubat’ı unutturmama çabamıza destek olduğunuz için teşekkür ediyoruz” dedi.
Parti binasında yapılan basın açıklamasında kadın kolları yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.