AK Parti Mahmudiye İlçe Teşkilatının 6. Olağan Kongresi

AK Parti Mahmudiye 6’ıncı Olağan İlçe Kongresinde, Bünyamin Yiğit ilçe başkanlığına seçildi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Eyl 2017 / Cmt 12:56 |
/ 136 Kez Okundu
| |
AK Parti Mahmudiye 6’ıncı Olağan İlçe Kongresinde, Bünyamin Yiğit ilçe başkanlığına seçildi.
İlçede yapılan kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, AK Parti Eskişehir İl Başkanı M. Dündar Ünlü’nün yanı sıra partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kongrede konuşan AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü, kritik bir döneme gireceklerini belirtti. Ünlü, “Kongreler, bizim yeniden yapılanma yapılacak önümüzde seçimlere hazırlanma ve topyekun çalışmaların ortaya çıkacağı toplantılar olarak değerlendiriyoruz. Önümüzde kritik günler var. 2019 yılında yapılacak seçimlerde de kritik bir döneme gireceğiz. Eskişehir bizim için önemli. Merkezde ki belediyelerin yanı sıra maalesef Mahmudiye ilçesinde ki belediye de bizde değil. Hem Eskişehir’de, Mahmudiye ve Han’da ki belediyelerin Cumhuriyet Halk Partisinde (CHP) olmasının sorumlusu bizleriz. Eğer bundan sonra da bu algıyı burada yıkamazsak, şehir merkezi odaklı çalışan bir belediyeyi algı operasyonları yaparak işlerini yürütmeye çalışanları biz alt edemezsek, vatandaşa tam anlamıyla derdimizi anlatamazsak, vatandaşların sorunlarına tam manasıyla çözüm üretemezsek maalesef bu tür sonuçlarla karşılaşabiliriz. Karşılaştığımız da vebal bize ait olur" dedi.

"Mahmudiye’de daha güçlü bir şekilde yerimizi alacağız"
AK Parti Mahmudiye 6. Olağan İlçe Kongresinde olmaktan son derece mutlu olduğunu dile getiren Harun Karacan ise, "Hepinizin bildiği gibi 17-25 Aralık tezgahlarıyla, değişik algılarla, değişik bir şekilde hatalarla Mahmudiye’de sadece 7 oyla kaybettik. Ben o zaman burada Büyükşehir Belediyesi başkan adayıydım. Ama ben inanıyorum ki bu dönem de daha güçlü bir şekilde hizmet yolunda Mahmudiye’de de yerimizi alacağımıza ben yürekten inanıyorum. Ama bunun için hepimizin fedakarlıkta bulunması gerekiyor. Milletvekillerimizin, genel başkan yardımcımızın, partimizin, il başkanımızın, ilçe başkanlarımızın, sadece şimdiki ilçe başkanımızın değil hep beraber yeni seçilecek olan ilçe başkanına hep birlikte yanında olması, omuz omuza onun eksikliklerini kapatarak, onun bir şekilde Mahmudiye’ye AK Partili belediyenin gelebilmesi hizmetinde bulunabilmesi için hepimiz destek olmalıyız. Bu görev de başta Mustafa Arslan’a düşüyor. Bundan sonraki süreçte daha fazla destek gerekiyor. Biz bundan sonraki süreçte hesapları bir kenara bırakarak tek tek, mahalle mahalle, köy köy, kapı kapı ne şekilde olursa olsun kimseyi darıltmadan, gücendirmeden bizim liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı gibi gönüllere girerek 2019’da İnşallah layık olduğu şekilde Mahmudiye hizmetlere kavuşması için. Bu bizim vatandaşa olan borcumuz" ifadelerini kullandı.
Öte yandan kongrede tek aday olan Bünyamin Yiğit, AK Parti Mahmudiye İlçe Başkanı olarak seçildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.