AK Parti’den Şeker Fabrikası’na ziyaret

AK Parti Kars İl Teşkilatı, Milletvekili Selahattin Beyribey ile birlikte Şeker Fabrikası’nı ziyaret etti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
12 Mar 2018 / Pzt 14:47 |
/ 50 Kez Okundu
| |
AK Parti Kars İl Teşkilatı, Milletvekili Selahattin Beyribey ile birlikte Şeker Fabrikası’nı ziyaret etti.
Şeker Fabrikası Müdürü İbrahim Yıldız’ı makamında ziyaret eden AK Parti Milletvekili Selahattin Beyribey, İl Başkanı Adem Çalkın ve yönetim kurulu üyeleri bir süre Fabrika Müdürü İbrahim Yıldız ile sohbet etti. Yıldız’dan fabrikanın son durumuyla ilgili bilgiler alan AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Kars şeker Fabrikası’nın defalarca kapanma noktasını geldiğini, ancak bugün fabrikaya çok büyük yatırımların yapıldığını söyledi.
AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, “Kars Şeker Fabrikası kurulduğu 1993 yılından beri defalarca kapanma noktasına gelmiş, yıldan yıla pancar üretimi azalarak çok zor günler yaşamıştır. Ama bugün başta bakanımız olmak üzere AK Parti milletvekilimiz ve AK Parti İl Teşkilatının olağanüstü çabaları ve girişimleri sayesinde tarihinin en büyük yatırımlarını almıştır” dedi.
Şeker Fabrikası’nda miadı dolan kazanları dahi değiştirdiklerini ifade eden Çalkın, “Fueloilli eski miadı dolmuş buhar kazanları yerine iki adet 25 bin tonluk, bir adet 17 bin tonluk üç adet son teknoloji doğal gazlı çevre dostu buhar kazanı alımı gerçekleşmiştir. Aynı zamanda kazan dairesi binasının yeniden inşaası, rafineri soğutma kulesinin yeni ve modern soğutma sistemleri ile değişimi için gerekli ödenek alınmıştır. Fabrika atık sularının arıtılması için yeni bir tesis in yapımı ve fabrika içinde üretim maliyetlerini düşürecek teknolojik yeniliklerin yapımı için gerekli ödeneğin alınması konusuyla ilgili çalışmalar devam etmektedir” diye konuştu.
Şeker Fabrikası Müdürü İbrahim Yıldız ile daha sonra fabrikayı gezen AK Partililer, daha sonra fabrikadan ayrıldı.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.