Aksaray AFAD’dan eğitim seferberliği

Aksaray’da depreme hazırlık amacıyla halkı bilinçlendirme, bilinçli toplum, bilinçli bireyler yetiştirme adına seferberlik başlatan AFAD, okul okul gezerek öğrencilere eğitimler veriyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 13:32 |
/ 48 Kez Okundu
| |
Aksaray’da depreme hazırlık amacıyla halkı bilinçlendirme, bilinçli toplum, bilinçli bireyler yetiştirme adına seferberlik başlatan AFAD, okul okul gezerek öğrencilere eğitimler veriyor.
AFAD eğitmenleri, deprem olması durumlarında öğrencilere nasıl davranması gerektiği konusunda eğitim veriyor. Soru cevap şeklinde verilen uygulamalı eğitimde öğrencilere olası afet öncesinde, sırasında ve sonrasında hareket tarzları, duruş pozisyonları ile bulundukları ortamdan nasıl tahliye edilecekleri anlatıldı. Bugüne kadar Türkiye’de meydana gelen depremler ve deprem sonrası ortaya çıkan can ve mal kayıplarının anlatıldığı eğitimde, öğrenciler de afet durumlarında şimdiye kadar öğrendiklerini AFAD uzmanlarına anlatarak, bildiklerini teyit etmeye çalıştı. Üniversite öğrencileri ve diğer okullar ve yurtlarda afet ve acil durumlara yönelik eğitim verilerek tatbikat gerçekleştirildi. Eğitim sonrasında bilgilendirme ve bilinçlendirme broşürleri dağıtılarak deprem tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. AFAD Müdürü Cezmi Türkmen, eğitimlerin yıl boyunca devam edeceğini söyledi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.