Aksaray çiçeklerle güzelleşiyor

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray’ı marka şehir yapmak için çeşitli projeleri hayata geçirirken bir yanda da şehri çiçeklerle donatıyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
20 Mar 2018 / Sal 16:01 |
/ 65 Kez Okundu
| |
Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray’ı marka şehir yapmak için çeşitli projeleri hayata geçirirken bir yanda da şehri çiçeklerle donatıyor.
Aksaray Belediyesi tarafından şehrin değişik alan ve mekanlarına mevsimlik çiçekler dikilerek şehre renk katılıyor. Belediye, baharın gelmesiyle birlikte şehrin muhtelif yerlerine 110 bin 400 adet lale dikerek şehri adeta çiçek bahçesine çevirdi. Özellikle şehir merkezinde dikilen çiçekler Aksaray’ın farklı bir görünüme kavuşturdu. Belediye ekipleri park, bahçe, mezarlık, yol kenarları, refüj ve döner kavşaklara diktikleri laleler sayesinde şehre değişik bir atmosfer katarak güzelleşmesini sağladılar. Yetkililer çiçeklerin korunması ve koparılmaması konularında vatandaşların da gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiği bildirildi. Yeşil bir Aksaray ve temiz bir çevre için doğa hizmetlerinin hız kesmeyeceğini ifade eden belediye ekipleri, “doğamız için, çevremiz için hepimiz” dedi.
Kent estetiğinin önemli olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, şehrin görsel bütünlüğü açısından kent mobilyalarının, parkların, sosyal alanların ve bu alanlarda uygulanan peyzaj çalışmalarının da çok önemli olduğunu ifade ederek, "Şehrimizin birçok bölgesinde çiçek ekimi ve bitkilendirme çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bahar dolayısıyla bütün, kavşak, refüj ve yeşil alanlarda çiçeklendirme çalışması yaptık. İlk etapta 110 bin 400 adet çiçekle şehrimizin muhtelif yerlerini adeta çiçek bahçesine çevirdik” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.