Alo Evlat Hattı’ndan 80 yaşındaki Hatice Yılmaz’ın evine sıcak dokunuş

Kartepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, engelli oğlu ve kızı ile yaşayan Hatice Yılmaz (80)’ın evinin tadilatını yaptı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
09 Oca 2018 / Sal 10:43 |
/ 123 Kez Okundu
| |
Kartepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, engelli oğlu ve kızı ile yaşayan Hatice Yılmaz (80)’ın evinin tadilatını yaptı.
Kartepe Belediyesi, iyi günde, kötü günde hemşehrilerinin yanında olmaya özen gösteriyor. Özellikle ilçe sınırların yaşayan, dar gelirli vatandaşların sorunlarının çözümünde azami özen gösterilmesini sağlayan Kartepe Belediyesi’nin desteğiyle ihtiyaçlar tarafından en ince ayrıntısına kadar Alo Evlat Hattı ekibi tarafından yerine getiriliyor. Bu çerçevede Kartepe Rahmiye Mahallesi’nde ikamet eden yüzde 80 engelli oğlu ve kızı ile zor koşullarda yaşayan, eşi vefat eden Hatice Yılmaz’ın talebini Kartepe Belediyesi yerine getirdi. Yılmaz tarafından Kartepe Belediyesi’ne yapılan başvuru sonrasında harekete geçen Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri inceleme sonrasında ihtiyaçları belirledi. Ekipler tarafından Yılmaz’ın evinde akıtan çatı hemen açılarak yenilendi. Ardından ahşap olan eskimiş pencereleri plastik doğrama ile değiştirdi. Evin dış cephesi de sıvanarak boyanması ile aileye teslim edildi.
Alo Evlat Hattı projesinin işlevleri hakkında açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Göreve geldiğimiz günden itibaren hemşehrilerimizin iyi gününde kötü gününde olmaya gayret gösterdik. Özellikle kimi kimsesi kalmamış hemşehrilerimizin kardeşi, abisi evladı olmaya çalışıyoruz. Bu düşüncemizden asla taviz vermedik, vermeyeceğiz. Ödüllü projemiz Alo Evlat Hattı ekibimiz ilçemizde ki zor durumda olan herkese ulaşmaktadır. Hemşehrilerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.