Alperen Ocaklarından Suriye’de sözde ‘Sınır Güvenlik Gücü’ planına tepki

Alperen Ocakları Ankara İl Başkanlığı üyeleri, ABD’nin Suriye’de sözde “Sınır Güvenlik Gücü” kurma planını, ABD’nin Ankara Büyükelçiliği önüne siyah çelenk bırakarak protesto etti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Oca 2018 / Sal 22:43 |
/ 70 Kez Okundu
| |
Alperen Ocakları Ankara İl Başkanlığı üyeleri, ABD’nin Suriye’de sözde “Sınır Güvenlik Gücü” kurma planını, ABD’nin Ankara Büyükelçiliği önüne siyah çelenk bırakarak protesto etti.
Alperen Ocakları Ankara İl Başkanlığı üyeleri, ABD’nin Suriye’de “Sınır Güvenlik Gücü” kurma kararına tepki göstermek için ABD’nin Ankara Büyükelçiliği önünde protesto gerçekleştirdi. Akşam saatlerinde bir araya gelen grup, Büyükelçilik önüne siyah çelenk bıraktı. Alperen Ocakları Ankara İl Başkanı Mehmet Zahid Ayan, yaptığı açıklamada, ABD’nin terör örgütü PYD’yi Suriye’de silahlandırdığını ve kendisine müttefik kabul ettiğini söyledi. Ayan, “Küresel terörist ABD, önüne yal koyduğu, boynuna tasma taktığı köpeklerini en son teknoloji silahlarla donatarak devletimize ve milletimize kafa tutmakta, sınırlarımız dibinde tehdit haline gelen terörist oluşumları alenen destekleyerek terör seviciliğini her fırsatta göstermektedir” açıklamasında bulundu.
Ayan, ABD’nin 30 bin teröristle sözde sınır güvenlik gücü kuracağının açıklanmasının teröristlere alenen destek verildiğinin göstergesi olduğunu söyledi. Türkiye’nin sınır güvenliği ve ülke menfaatleri için Suriye’nin kuzeyinde operasyonlar gerçekleştireceğini aktaran Ayan, şu açıklamalarda bulundu:
“Devletimizin ve hükümetimizin başta Afrin olmak üzere, sonrasında da tüm PYD bölgelerine kararlı bir askeri harekat gerçekleştirmesi elzem hale gelmiş ve bunun neticesinde şanlı ordumuz Afrin’i kuşatmıştır. Devletimizin ve hükümetimizin PYD-PKK bölgelerine yönelik yapacağı askeri hareketi destekliyoruz.”

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.