Altıntaş’a 350 kişinin istihdam edileceği tekstil fabrikası

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde açılacak olan tekstil fabrkasının imzaları atıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 10:57 |
/ 371 Kez Okundu
| |
Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde açılacak olan tekstil fabrkasının imzaları atıldı. 350 kişinin istihdam edileceği fabrikanın Mayıs ayında üretime başlayacağı açıklandı.
Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut, yaptığı açıklamada, ’’Hamdolsun belediyemiz bünyesinde bulunan Altınmer şirketimize yaptırdığımız tekstil fabrikasını Dersa 19 tekstil şirketine kiraya vererek gerekli sözleşmeyi imzaladık. Fabrikamızda 350 kişi çalışacak ve Mayıs ayında işbaşı yapmayı planlıyoruz. 17 ile 45 yaş arası çalışmak isteyenler Belediye sekreterimize baş vurarak bilgi formu doldurabilirler. İlçemize böylesine dev bir yatırımı kazandırmada emeği geçen herkese teşekkür ederim. Sağlanacak olan 350 kişilik istihdam ile ilçemizde işsizlik sorunu büyük ölçüde ortadan kalkacak. Ama biz yeni iş imkanları sağlamak için durmaksızın çalışmalara devam edeceğiz. İlçemize hayırlı uğurlu olsun’’ ifadelerini kullandı.
İmza törenine Belediye Başkanı Ferit Karabulut, AK Parti İlçe Başkanı Cihangir Dönmez, Dersa 19 tekstil şirketi sahibi Derviş Sayhan ve Altınmer Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Akbulut katıldı. (YD-EFE)

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.