Anaokulu öğrencileri fidan dikti

Ortaca’da, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında anaokulu öğrencileri fidan dikti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Mar 2018 / Cum 11:51 |
/ 152 Kez Okundu
| |
Ortaca’da, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında anaokulu öğrencileri fidan dikti.
Ortaca Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencileri “Minik TEMA” projesi çerçevesinde özel bir firmanın katkıları ile okul bahçesinde fidanları toprakla buluşturdu. Etkinlikte, otelin biyoenerji ekibi slayt eşliğinde öğrencilere sunum yaptı.
Sunumun ardından Okul Müdürü Ummuhan Eryiğit Sertkaya, öğrencilerin yapmış olduğu çevre temalı resimlerden oluşan tabloyu sponsor firmanın Genel Müdür asistanı Mürvet Yalman’a takdim etti.
Genel Müdür asistanı Mürvet Yalman, etkinlikle ilgili İHA muhabirine yaptığı açıklamada; “Ağaç yaşken eğilir düşüncesi ile çocuklarımıza ormanların ve dünyanın önemine ilişkin sunum yapmak için geldik. Çevreyi nasıl koruyabileceklerini anlattık. Hep birlikte fidan dikimi yaptık. Küçük gönüllülerimizi doğru bilgilendirdiğimizi umut ediyoruz. Ekosistemin nasıl işlediğini ve ormanları neden korumamız gerektiğini, su kaynaklarını nasıl koruyabileceklerini anlattık.” diye konuştu
Kurum olarak bu tarz etkinlikleri devamlı yaptıklarını söyleyen Yalman, “Özellikle okullarımızda yapmaya çalışıyoruz. Biyoenerji ekimiz var. Projelerimizi hazırlayıp okullar ile birlikte uyguluyoruz. Çocuklarımızla etkinlikler yapmayı çok önemsiyoruz.” dedi.
Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğretmeni ve “Minik TEMA” ilçe sorumlusu Özlem Karakuş Moray ise; “Bütün sınıflarımız TEMA gönüllüsü, öğrencilerimiz özel firmanın bağışladığı fidanları okulumuzun bahçesine dikti. Bunu da ‘Minik TEMA’ projesi ile birleştirerek bir etkinlik haline getirdik. Öğrencilerimize bilgilendirmede bulunduk. Bugün fidanlarımızı dikerek, okulumuzu güzelleştirdik.” diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.