ASEV TSM Korosundan Avni Anıl’a saygı gecesi

Aliağa Belediyesi Sanat Evi (ASEV) Türk Sanat Müziği (TSM) Korosu, Kış Konseri ile müzikseverlerin karşısına çıktı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
15 Oca 2018 / Pzt 10:03 |
/ 127 Kez Okundu
| |
Aliağa Belediyesi Sanat Evi (ASEV) Türk Sanat Müziği (TSM) Korosu, Kış Konseri ile müzikseverlerin karşısına çıktı. Bestekar Avni Anıl’ın birbirinden güzel ve unutulmaz eserlerini seslendiren 93 kişilik dev koro sanatseverlere unutulmaz bir müzik gecesi yaşattı.
Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezinde sahne alan TSM Korosu, sanat dolu muhteşem bir geceye daha imza attı. Usta sanatçı Avni Anıl’ın eşsiz bestelerinin seslendirildiği konserde koro ve solo halinde 22 parça icra edildi. 2 bölümden oluşan konser Avni Anıl’ın en sevilen bestelerinden olan “Safalar Getirdiniz” isimli parçanın koro halinde söylenmesi ile başladı.
Müzik ziyafetinin yaşandığı geceye Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, Sosyal Kültürel ve İdari İşler Müdürü Ali Osman Karatekin, Park ve Bahçeler Müdürü Harun Selim Tosun ve çok sayıda musiki tutkunu katıldı. Yaklaşık 2 saat süren konserde Başkan Serkan Acar koronun söylediği tüm şarkılara seyircilerle birlikte eşlik etti.
Koronun Hicaz, suzidil, kürdilihicazkar, muhayyer kürdi, hüzzam ve nihavent makamlarından oluşan repertuarında Avni Anıl’ın pek çok parçası yer aldı.
Ses ve yorumlarıyla büyük beğeni toplayan dev koro, musiki severler tarafından ayakta alkışlandı. Konser sonunda sahneye davet edilen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, koro adına şef Barış Doğan’a teşekkür çiçeği takdim etti.
Konserin hazırlanmasında emeği geçen şef Barış Doğan’a, saz üstatlarına ve koristlere teşekkür eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Türk Sanat Müziği Koromuz bu soğuk kış akşamında büyük üstat, büyük bestekar Avni Anıl’ın eserleriyle bizleri ısıttı. Bu güzel gecede bir teşekkürü de yine bu soğuk kış akşamında koromuzu yalnız bırakmayan Türk Sanat Müziği sevenlerine etmek istiyorum. Barış hocam konserin başında bu salonun bize yetmediğini söyledi. Biliyorsunuz ki projeler ihtiyaçlardan doğuyor. Sahne bize yetmiyor ama koltuk sayısının da yetmemesi lazım. Bu salon tıklım tıklım dolmalı” dedi.

“En büyük pay korsitlerimizin”
Konser sonunda basın mensuplarının karşısına geçen koro şefi Barış Doğan, “Çok güzel bir gece yaşadık. 4 aya yakın bir süre zarfında bu konsere hazırlandık. Cumhuriyet döneminin en önemli bestecilerinden İzmirli Avni Anıl’ın şarkılarından oluşan bir konser sergiledik. Aliağa halkı her zaman olduğu gibi bizi coşkuyla karşıladı. Tüm koristlerim bu geceye hazırlanmak için çok emek harcadı. Başarıda en büyük pay korsitlerimizin. Koristlerime teşekkür ediyorum. Konser sonunda emeklerimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum. Yaz konseri hazırlıklarımıza da en kısa sürede başlayacağız” diye konuştu.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.