Aşık Veysel ölümünün 45. Yılında Kocaeli’de anıldı

Ünlü Ozan Aşık Veysel ölümünün 45

Eklenme: 22 Mart 2018 / Perşembe 12:08:01
A A / 43 Kez Okundu
| |
Ünlü Ozan Aşık Veysel ölümünün 45. Yıldönümünde Kocaeli’de türküleriyle anıldı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Sivaslılar Derneği işbirliğiyle ölümünün 45. Yıldönümünde Aşık Veysel’i Anma Programı gerçekleştirildi. Anma Programında, Kültür Bakanlığı Sivas Devlet Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından büyük usta Aşık Veysel’in eserleri seslendirildi. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde (SDKM) gerçekleştirilen programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Raşit Fidan, Başkan Danışmanı Ömer Polat, Kocaeli Sivaslılar Dernek Başkanı Nevzat Kaleli, Sivaslı Eski Milli Sporcu Hüseyin Yıldırım ve çok sayıda davetli katıldı.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Aşık Veysel’in bir sevgi ve gönül insanı olduğunu belirterek, “Aşık Veysel hakka ve insanlara aşık bir insandı. Bu tür insanlar bizim rehberimiz örnek insanımızdır” diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Onun gönül dünyasının zenginliklerinin tanıyıp gönül huzuru yaşayan insanlar olalım” dedi.
Sivaslı iş adamı ve eski milli sporcu olan geceye katılmak için Kocaeli’ye gelen Hüseyin Yıldırım’a Başkan Karaosmanoğlu tarafından çiçek ve plaket takdim edildi. İlerlemiş yaşına rağmen program için İzmit’e gelen Sivas’ın önemli kanaat önderlerinden Hüseyin Yıldırım, Aşık Veysel ile olan anılarını konuklara aktardı. Aşık Veysel ile hayatta iken dostluğu olan Yıldırım, Veysel’in vatan ve bayrak sevgisi çok yüksek olan birisi olduğunu belirtti.
Anma programı öncesinde SDKM girişine kurulan Aşık Veysel’e ait çeşitli fotoğrafların bulunduğu fotoğraf sergisi konuklar tarafından ziyaret edildi.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.