"Ayla"ya Adana kebap

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Ayla" filminin oyuncuları ile gala öncesi yemekte bir araya geldi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
17 Kas 2017 / Cum 15:38 |
/ 61 Kez Okundu
| |
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Ayla" filminin oyuncuları ile gala öncesi yemekte bir araya geldi.
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’nin 90. Oscar Ödülleri için "yabancı dilde en iyi film" adayı olan "Ayla" filminin gala gecesi organize ediliyor. Filmin galası öncesi Ayla filmi oyuncuları ile ev sahibi olarak yemekte bir araya gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kültürün ve sanatın başkenti olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen Adana’da böylesi dev bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan ve filmin oyuncu kadrosu ile bir araya gelmekten dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

Kim Seol’den Adana Kebabına tam not
Yemek organizasyonunda "Ayla" filminin başrol oyuncusu Kim Seol’e Başkan Hüseyin Sözlü’nün Adana kebabı ikramını geri çevirmeyerek kebabın tadını beğendiğini ifade etmesi yemek masasındakilere tebessüm ettirdi. Başkan Sözlü, minik oyuncu Kim Seol’ü Adana’da her zaman misafir etmeye hazır olduklarını aktardı.

Filmin konusu
1950 yılında Kuzey Kore, Güney Kore’ ye saldırdığında Birleşmiş Milletler’in yaptığı yardım çağrısı sonucu Türkiye, Kore’ye bir tugay gönderir. Her şey gönderilen tugayın içindeki askerlerden birisi olan Süleyman Astsubay’ın savaş meydanında annesi babası öldürülmüş küçük bir kız bulmasıyla başlar. Süleyman Astsubay bulduğu 5 yaşındaki küçük kıza ay gibi yüzü olduğu için Ayla ismini verir. 15 ay boyunca Ayla’nın bakımını üstlenen Süleyman Astsubay’ın artık Türkiye’ ye dönmesi gerekmektedir. Ayla’yı bırakıp gitmek istemeyen Süleyman, Ayla’yı Türkiye’ye götürmek için birçok yolu dener ancak bir türlü Kore yasalarını aşıp Ayla’yı Türkiye’ye dönerken yanına alamaz. Savaş günlerini geride bıraktıktan 60 yıl sonra Ayla ve Süleyman tekrar bir araya gelirler.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.