“Bahar Noktası” Tiyatro Anadolu yorumuyla sahnede

Anadolu Üniversitesi bünyesinde bulunan, Türkiye’nin ilk profesyonel üniversite tiyatrosu özelliğini taşıyan ve bu yıl 25

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
16 Mar 2018 / Cum 11:46 |
/ 52 Kez Okundu
| |
Anadolu Üniversitesi bünyesinde bulunan, Türkiye’nin ilk profesyonel üniversite tiyatrosu özelliğini taşıyan ve bu yıl 25. yılını kutlayan Tiyatro Anadolu, “Bahar Noktası” adlı tiyatro oyununun ilk gösterimini Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Opera ve Bale Salonu’nda gerçekleştirdi.
Gösterime Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, öğretim elemanları ve çok sayıda seyirci katıldı. W. Shakespeare’in “Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası” adlı oyunundan Can Yücel’in uyarladığı “Bahar Noktası” tiyatro oyununun yönetmenliğini Enis Yıldızüstlendi.Komedi türündeki oyunda, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı öğrencileri de yer aldı. Birbirlerine kavuşmaya çalışan aşıkların çabasına, bir de cinler ve perilerin renkli dünyaları eklenince işler iyice karışıyor. Bir masal atmosferinde geçen oyunun başrolünde ise “Aşk” bulunuyor.
Oyunun gösteriminin ardından görüşlerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan, oyunculara ve oyunda emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. Oyun, 2017-2018 sezonu boyunca Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Oda Tiyatrosu’nda tiyatroseverlerle buluşacak.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.