Bakan Zeybekci: "Darbe girişiminden sonra Türkiye en hızlı büyüyen ülke oldu"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 2016 darbe teşebbüsünün ardından Türkiye’nin 2017 yılında en hızlı büyüyen ülke olduğunu söyledi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
02 Şub 2018 / Cum 17:26 |
/ 26 Kez Okundu
| |
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 2016 darbe teşebbüsünün ardından Türkiye’nin 2017 yılında en hızlı büyüyen ülke olduğunu söyledi.
Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesislerini ziyaretinin ardından AK Parti Osmaniye İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Zeybekci, partililer tarafından karşılandı. Bakan Zeybekci, “İstiyorlar ki Türkiye eski Türkiye olsun. İstiyorlar ki, Türkiye bir zamanlar IMF’nin kredi dilimini serbest bırakmak için sana başbakanın üzerinde yetkilere sahip bir ekonomi bakanı göndermek şartıyla para verilen bir ülke olsun istiyorlar. O günkü Türkiye’de toplanan vergilerin 100 liralık verginin 87 lirasını faiz olarak alıp gidiyorlardı. Şimdi 10 liranın altında bir rakam faize gidiyor. Ona bile razı değiliz asla olmayacağız sıfıra kadar inecek. Biz milletin emanetini taşıyoruz. O vergileri bize millet emanet olarak veriyor. Bizim üç tane altın kuralımız var. Söz verdik mi canımız pahasına tutacağız, söz söyledik mi sonu nereye giderse gitsin illa doğru söyleyeceğiz, emanete ihanet etmeyeceğiz. 2016 ihanetinin ardından, 2017’de elhamdülillah dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi Türkiye. İhracatı en hızlı artan ülkelerden birisi Türkiye. Eksiklerimiz var mı var. Onun için gece gündüz koşturuyoruz. Türkiye illa ve illa dünyanın ilk 10 büyük ekonomisinden birisi olacak, Avrupa’nın ilk üç büyük ekonomisinden birisi olacak” şeklinde konuştu.
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye AK Parti İl Başkanı Hamza Tor tarafından Karatepe kilimi hediye edildi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.