Bakanlık’tan "Göbeklitepe Ören Yeri Yol Islahı ve Yaya Yolu Güzergahı Revizyonu"na ilişkin açıklama

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Göbeklitepe’de gerçekleştirilen tüm çalışmaların Bakanlığın gözetimi altında yapıldığını belirterek, sosyal medya paylaşımlarında ve bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerde iddia edilen alandaki tarihi yapılara zarar verilmesi gibi bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığını, iddiaların mesnetsiz ve bilimsellikten uzak olduğunu bildirdi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Mar 2018 / Çar 13:48 |
/ 84 Kez Okundu
| |
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Göbeklitepe’de gerçekleştirilen tüm çalışmaların Bakanlığın gözetimi altında yapıldığını belirterek, sosyal medya paylaşımlarında ve bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerde iddia edilen alandaki tarihi yapılara zarar verilmesi gibi bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığını, iddiaların mesnetsiz ve bilimsellikten uzak olduğunu bildirdi.
Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamada, bir süredir özellikle sosyal medyada yer alan “Göbeklitepe Ören Yeri Yol Islahı ve Yaya Yolu Güzergahı Revizyonu” ile ilgili yapılan paylaşım ve haberlerin asılsız ve maksatlı olduğu ifade edilerek, "Göbeklitepe’de gerçekleştirilen tüm çalışmalar, Kültür ve Turizm Bakanlığı gözetimi altında yapılmaktadır. Sosyal medya paylaşımlarında ve bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerde iddia edildiği gibi, alandaki tarihi yapılara zarar verilmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. İddialar mesnetsiz ve bilimsellikten uzaktır. Bakanlığımız, en kısa sürede uzmanlar ve gazetecilerden oluşan bir heyetle Göbeklitepe’deki çalışmaları yerinde inceleyerek söz konusu iddiaların asılsız olduğunu kamuoyunun bilgisine sunacaktır" denildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.