Başkan Alemdar Serdivan’daki değişimi anlattı

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sakarya Kent Şurası’nın Serdivan’da düzenlediği Ocak ayı toplantısına misafir oldu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
31 Oca 2018 / Çar 15:55 |
/ 87 Kez Okundu
| |
Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sakarya Kent Şurası’nın Serdivan’da düzenlediği Ocak ayı toplantısına misafir oldu.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Şura Başkanı Yavuz Deniz, geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yuman Sakaryaspor Eski Başkanı Nihat Ayyıldız için başsağlığı dileğinde bulunarak “Adapazarı için kıymetli bir arkadaşımızı kaybettik. Allah mekanını cennet eylesin. İnşallah hizmetlerinin karşılığını öbür dünyada alır” dedi.
Şura toplantısının hayırlı olması temennisinde bulunan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Sakarya Kent Şurası, fikir olarak zengin bir o kadar da birikimli bir konsey. Buradaki ekibin içerisinde, hem yerel yönetimleri hem de devletin işleyiş organlarını çok iyi bilen, milletimize yıllarca hizmet etmiş çok değerli büyüklerimiz var. Biz de sizlerden gördüklerimizi ve öğrendiklerimizi düşünce dağarcığımıza katarak elimizden geldiğince çalışmaya gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.
Serdivan’daki değişimin anlık olmadığının altını çizen Başkan Alemdar, “Bir bölge önce birileri tarafından kabullenilir, sahiplenilir. Orada yaşam başlar. O bölgede yaşamaya başlayan insanlar bazı şeylere ihtiyaç duydukça ve bu ihtiyaçları da çeşitlendikçe orada değişim başlar. Dolayısıyla Serdivan’da da bir şeyler değişti. Ama bu değişim dünden bugüne ve bir anda olan bir değişim değil. Her aşaması planlanmış, ince eleyip sık dokunarak atılan adımlar sayesinde Serdivan bugünkü konumuna ulaşmıştır. Bu bağlamda Serdivan’ı ilk yurt edinen ve sahiplenenlere de minnettar olduğumuzu belirtmek isterim. Ayrıca ilçemizin büyümesi ve gelişimi noktasında emek veren, bizlerden önce görev yapmış tüm büyüklerimize de buradan bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.
Şura üyelerinin yönelttiği sorulara da cevap veren Alemdar, Şelale Park ile ilgili olarak fizibilite çalışmalarının titizlikle yapıldığını ve tüm ayrıntıların planlanması ile birlikte projeye başlanıldığını ifade ederek, “Şelale Park’ta yürütülen tüm çalışmalar olması gerektiği koşullar çerçevesinde ilerliyor. Serdivanlı hemşehrilerimiz her şeyin en güzeline layık. İnşallah tamamlandığında Serdivan Şelale Park herkesin yeni buluşma noktası olacak” diye konuştu.
Sakarya Kent Şurası’nı Cadde 54 Projesi ile ilgili de bilgilendiren Başkan Yusuf Alemdar, “Cadde 54’te çalışmalar son hız devam ediyor. Yaklaşık 750 milyonluk bir yatırım. Serdivan’ın, geleceği için atmış olduğu büyük bir adım. Yıllık 10 milyon TL belediyeye getirisi olacak. Dolayısıyla Serdivan’ın bütçesine çok ciddi katkı sağlayacak. Şu an inşaat aşamasında yaklaşık bin kişiye istihdam imkanı sunan Cadde 54, tamamlandığında 4 bin kişiye iş imkanı sağlayacak. Bu da bizim için son derece önemli” dedi.
Konuşmasının sonunda toplantıya katılan herkese teşekkür eden Başkan Alemdar, bu buluşmaların sadece katılımcılar için değil kendileri için de önemli olduğunu belirterek, karşılıklı fikir alışverişlerinin hizmet noktasındaki tüm çalışmalara yön verdiğini söyledi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.