Başkan Büyükkılıç: “Kayseri yeni e-ticaret merkezi olacak”

Kayseri Serbest Bölgesi A

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
07 Mar 2018 / Çar 13:55 |
/ 51 Kez Okundu
| |
Kayseri Serbest Bölgesi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Serbest Bölgesinin artık dünyanın ilgisini çeken bir üretim merkezi olduğunu ve gelecekte ticaretin merkezi olacağını söyledi.
Türkiye ile Çin arasında ilk kez gerçekleştirilecek olan İpek Yolu e-ticaret anlaşması için Kayseri Serbest Bölgesi’nin merkez olarak gösterildiğini Kayseri Serbest Bölgesi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Büyükkılıç, 7 Mart 2018 günü akşamı İstanbul ilinde yapılacak toplantıya iştirak ederek bu konu hakkında detaylı görüşmeler yapılacağını kaydetti.
Kayseri Serbest Bölgesi’nin sadece Kayseri için değil İç Anadolu için büyük bir kazanç olduğunu ifade eden Serbest Bölgesi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Kayseri Serbest Bölgesi artık kendini aşan bir üretim merkezi olmuştur. Çünkü hem dünya teknolojileri ile yarışacak olan üretim tesisleri birer birer hizmete açıldığı gibi bu tesisler bir dünya markası olma yolundadır. Teknolojiye yatırım yapılmaktadır. 115 firma tarafından yatırımlar yapılmıştır. 2016 yılında Kayseri ihracatın yüzde 22 Serbest Bölge şirketlerince gerçekleştirilmiştir. Bu çok büyük bir orandır. Bu avantajlar dünya ekonomisin dikkatini çekmiş olup, Çin ile yapılacak Asya-Avrupa köprüsünde ticarette e- ticaretin merkezi olacaktır. Bu Kayseri için değil Anadolu ve Türkiye için bir kazançtır” dedi.
Kayseri serbest bölgesi vasıtasıyla kobilerin e-ticaret ile ihracat yapmasının sağlanacağını ifade eden Serbest Bölgesi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Serbest Bölgesine özel demiryolu ağı, lojistik merkez ve depolar inşa edilerek avantaj sağlandığını sözlerine ekledi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.