Bayraklı bu tiyatroyu sevdi

Bayraklı Belediyesi tarafından kısa süre önce kurulan ve sahneledikleri oyunlarla vatandaşların beğenisini kazanan belediye tiyatrosu yeniden seyirci karşısına çıkmaya başladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
04 Şub 2018 / Paz 11:03 |
/ 81 Kez Okundu
| |
Bayraklı Belediyesi tarafından kısa süre önce kurulan ve sahneledikleri oyunlarla vatandaşların beğenisini kazanan belediye tiyatrosu yeniden seyirci karşısına çıkmaya başladı. “Savaşa karşı kabare” isimli müzikli tiyatro oyunu her cumartesi saat 20.00’de Osmangazi Konferans Salonunda seyirciyle buluşacak.

24 kişiden oluşan Bayraklı Belediyesi tiyatro ekibi “perde” diyerek yeni yılda da oyunlarını sergilemeye başladı. “Savaşa karşı kabare” isimli müzikli, danslı tiyatro oyunuyla geçtiğimiz yıl gönülleri fetheden tiyatrocular, performanslarıyla yine seyirciden tam not altı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tiyatro oyunu ücretsiz olarak her cumartesi saat 20.00’de Osmangazi Konferans Salonunda seyirciyle buluşacak.

İki oyun daha sergilenecek
Hedeflerinin Bayraklı’da tiyatroyu yaygın hale getirerek, sevdirmek ve izleyenlerin keyifli dakikalar geçirmesini sağlamak olduğunu anlatan oyunun yönetmeni Kerem Yalçın, “Geçtiğimiz yıl ilk kez sahnelediğimiz kabare türündeki oyunumuz çok beğenildi ve aldığımız olumlu geri dönüşler sonrası bu yıl da sahnelemeye başladık. Bunun yanı sıra yeni sürprizlerimiz de olacak. Bu yıl içinde ikinci oyunumuzu nisan ayından itibaren sahnelemeye başlayacağız. Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı ‘Kadınlık bizde kalsın’ adlı oyun bu yıl Bayraklı’da seyirci ile buluşacak” dedi.

“Herkesi bekliyoruz”
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Geçtiğimiz yıl bünyemizde bir tiyatro ekibi oluşturduk. Uzun bir çalışma sürecinin ardından arkadaşlarımız oyunlarını sergiledi ve çok beğenildi. Bu yıl devam ediyorlar. Her oyunlarında seyirci koltuklarını doldurmayı başarıyorlar. Bu da onların ne kadar güzel bir iş yaptığını bize gösteriyor. Herkesi oyunumuza bekliyoruz” diye konuştu.

“Savaşa karşı kabare”
Bertolt Brecht, Wolfgang Borchert, Karl Valentin, Nazım Hikmet, Turgut Özakman ve Orhan Veli Kanık gibi önemli yazarların metin ve şiirlerinden uyarlanan müzikli tiyatro oyununun yardımcı yönetmenliğini ve koreografisini ise Aslı Yalçın yapıyor. Oyunda Aslı Kökpınar, Ayşe Gencer Ergun, Berkan Kısabacak, Ceren Koçak, Emine Gül Sülüner, Eylül Yücel, Fethiye Feyza Sönmez, Hilal Vitaş, Kurtuluş Akın, Mert Bulut, Oğuz Sabancı, Oğuzhan Danyıldız, Özlem Vatan Ergun, Şevval Okuyan, Safiye Buğdaycı ve Yasin Sağkal rol alıyor.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.