Beyaz Kule Okulları ’Dünya Ellerimde’ projesi kapsamında fidan dikti

Beyaz Kule Okulları öğrencileri, ’Orman Haftası’ etkinlikleri kapsamında ’Dünya Ellerimde’ projesi ile kendi hatıra ormanını oluşturdu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 12:10 |
/ 72 Kez Okundu
| |
Beyaz Kule Okulları öğrencileri, ’Orman Haftası’ etkinlikleri kapsamında ’Dünya Ellerimde’ projesi ile kendi hatıra ormanını oluşturdu.
Beyaz Kule Okulları öğrencileri ve velileri tarafından 400 fidanın dikildiği etkinlik çerçevesinde, öğrencilere doğa ve çevre bilinci ile ilgili bilgiler verildi. Doğa ve çevre ile ilgili öğrenciler üzerindeki sorumluluk duygularını pekiştirmek amacı güden etkinlikte, fidan diken öğrencilerin bir hayli mutlu oldukları gözlendi.
Öğrencilerin sorumluluk ve doğaya olan saygınlığını artırmak amacı ile bu tarz etkinliklere önem verdiklerini belirten Beyaz Kule Okulları Kurucusu Dilek Benzetsel, "Doğa ve çevre bilgisi çocuklarımıza aşılanması gereken en önemli duygulardan biridir. Kaliteli bir yaşam sürdürebilmenin en önemli yapı taşlarından biri de doğanın korunması ve sürdürülebilir olmasıdır. ’Orman Haftası’ kapsamında düzenlediğimiz fidan dikimi etkinliğimizle öğrencilerimiz ’Beyaz Kule Hatıra Ormanı’nı oluşturdu. Her bir öğrencimizle ayrı ayrı ilgilenerek onların fidanlara can suyu verirkenki mutluluğuna ortak olduk" dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.