Bodrum kahvehanelerinde çevreye duyarlı değişim

Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na kayıtları 20 yıl ve üzerinde olan kahvehanelere ahşap masa ve sandalye tedarik edilmesi için, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez arasında iş birliği protokolü imzalandı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
06 Mar 2018 / Sal 18:04 |
/ 49 Kez Okundu
| |
Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na kayıtları 20 yıl ve üzerinde olan kahvehanelere ahşap masa ve sandalye tedarik edilmesi için, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez arasında iş birliği protokolü imzalandı.
Protokol kapsamında ilk olarak pilot bölge seçilen Mumcular’ın 14 mahallesinde yer alan 38 kahvehaneye 976 adet ahşap mavi sandalyenin alınması, hali hazırda kullanıldığı tespit edilen 302 sandalye ve 20 masanın maviye boyanması hedeflendi.
Bodrum’un gelenekleriyle, kültürüyle, kendine has yaşam tarzı ve insanıyla Türkiye’nin göz bebeği olduğunu belirten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon “Bodrum bugün sahip olduğu tüm kazanımlarını, bu saydıklarımıza borçludur. Onları korumak ve geleceğe taşımak bizlerin temel vazifelerinden biridir. Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile yapmış olduğumuz protokolle, Bodrum mavisine sahip ahşap masa ve sandalyelerimizi, yeniden kahvehanelerimizle ve insanımızla buluşturmayı amaçladık. Böylece çevreye zararı olan plastik kullanımını azaltarak, görsel kirliliğin önüne geçmek, geleneksel masa ve sandalyemizin yeniden kullanılmasının yaygınlaşmasını istiyoruz. Pilot bölge olarak yaklaşık 15.000 nüfuslu Mumcular bölgemizi seçtik. Bu proje zaman içerisinde tüm Bodrum yarımadasında uygulanır hale gelecektir. Projede katkısı ve emeği olan herkese teşekkür ederim.” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.