Boydakların yargılandığı davadan ayrılan dosyada 2 eski emniyet müdürüne 8’er yıl hapis

Kayseri’de aralarında Boydak kardeşlerin de olduğu 68 sanığın yargılandığı ve son celse bir kısım sanıkların dosyalarının tefrik edildiği dosyalarda karar çıkmaya devam ediyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Şub 2018 / Çar 10:04 |
/ 24 Kez Okundu
| |
Kayseri’de aralarında Boydak kardeşlerin de olduğu 68 sanığın yargılandığı ve son celse bir kısım sanıkların dosyalarının tefrik edildiği dosyalarda karar çıkmaya devam ediyor. Tefrik edilen dosyada tutuklu yargılanan iki eski emniyet müdürü ayrı ayrı 8 yıl 1 ay 15 gün hapse mahkum edildi.
Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, iş adamları Hacı, Memduh ve Şükrü Boydak, Hamdi Kınaş, Halit Gazezoğlu ile örgütün sözde "il imamı" Sıtkı Baş’ın da aralarında yer aldığı 68 işadamı hakkında hazırlanan 771 sayfalık iddianameli davanın 23 Ekim’de görülen son celsesinde mahkeme heyeti bir kısım sanıkların dosyalarının tefrik edilerek, sanıkların tek tek yargılanmalarına karar vermişti.
Tefrik edilen dosya sonrası emniyet eski müdürleri tutuklu sanıklar N.İ. ve M.A., Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tek dosyada yargılanmaya başladı. Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuklu sanıklar ve avukatları hazır bulundu.
Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanıklar N.İ. ve M.A.’ya ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan ayrı ayrı 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi. 19 aydır tutuklu bulunan sanıkların tutuklulukta geçirdikleri süreyi göz önünde bulunduran mahkeme sanıkların tahliyesine karar verdi. Yargıtay ve istinaf süreci sonunda karar onanınca sanıkların cezası infaz edilecek.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.