Buca’da Suna Keskin ve Melek Baykal rüzgarı

Kara komedinin en iyi örneklerinden sayılan “Ahududu” oyunu usta oyuncalar Suna Keskin, Melek Baykal, Nedim Saban’ın muhteşem performansıyla Bucalılar için sahnelendi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
12 Oca 2018 / Cum 11:06 |
/ 119 Kez Okundu
| |
Kara komedinin en iyi örneklerinden sayılan “Ahududu” oyunu usta oyuncalar Suna Keskin, Melek Baykal, Nedim Saban’ın muhteşem performansıyla Bucalılar için sahnelendi. Dünyada en çok sahnelenen oyunlardan olan Joseph Kesselring’in “Arsenic and Old Lace” adlı eserinden usta tiyatrocu Nedim Saban tarafından “Ahududu” adıyla yeniden derlenen oyun, Bucalılar tarafından büyük beğeni topladı.
Dünyanın en çok sahnelenen Joseph Kesselring’in “Arsenic and Old Lace” adlı eserinden uyarlanan “Ahududu” oyunu Bucalılarla buluştu. Usta tiyatrosu Nedim Saban tarafından yeniden derlenen oyun, Buca Belediyesi Kültür etkinlikleri kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda sahnelendi. Bucalıların yoğun ilgi gösterdiği oyunu Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina eşi Ahu Piriştina ile birlikte izledi.
Türkiye’de daha önceleri Suna Pekuysal, Vasfi Rıza Zobu, Ani İpekkaya gibi ustalar tarafından oynanan ve dünyanın en büyük starları tarafından yorumlanan, Cary Grant’ın başrolde oynadığı bir film olarak da bilinen “Arsenic and Old Lace”, yeni prodüksiyonda usta tiyatrocular Suna Keskin ve Melek Baykal’ın muhteşem performanslarıyla sahnelendi.
Kara komedinin en iyi örneklerinden sayılan “Ahududu”, insanları huzura kavuşturmak, yalnızlıklarından kurtarmak için zehirleyen Müşfike ile Mürşide ve onların çevresindekilerin hikayesini anlatıyor. Oyunda ahududu kadınlarını canlandıran usta oyuncular Suna Keskin ve Melek Baykal, yıllara meydan okuyan muhteşem performanslarıyla Bucalı tiyatroseverleri adeta büyüledi. Oyunun diğer rollerinde bulunan Cem Güler, Halim Ercan, Bülent Seyran, Dicle Alkan, Birol Engeler ve Özgür Yetkinoğlu kalabalık bir ekibin başarılı uyumunu ortaya koyarken seyirciyi sanat ve kahkahaya doyurdu.
Oyun sonunda usta oyuncular Melek Baykal ve Suna Keskin Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya ahududu şerbeti ikram etti.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.