Büyükşehir, meslek sahibi yapacak

Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’de ilk olan yatırımlarından Büyükşehir Belediyesi Meslek Akademisi ve KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi inşaatı hızla devam ediyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Mar 2018 / Per 11:00 |
/ 110 Kez Okundu
| |
Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’de ilk olan yatırımlarından Büyükşehir Belediyesi Meslek Akademisi ve KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi inşaatı hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, inşaatın son durumunu yerinde inceledi ve insana yatırım yapmaya devam ettiklerini belirtti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes Üniversitesi karşısında yapılmakta olan Büyükşehir Belediyesi Meslek Akademisi ve KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi inşaatını gezdi. Başkan Çelik, inşaatın son durumuyla ilgili bilgi aldı.
Büyükşehir Belediyesi olarak insana yatırım konusunda yaptıkları en önemli projelerden birisinin Meslek Akademisi ve KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi projesi olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “İnşallah yaz mevsimi içerisinde inşaatı bitirerek, açılışa hazır hale getireceğiz. Bir tarafta mesleği olmayan gençlerimiz, diğer tarafta nitelikli eleman arayan iş verenlerimiz var. Biz Meslek Akademisi ile nitelikli eleman arayan iş verenlerimiz için meslek sahibi olmayan gençlerimizi yetiştirmek istiyoruz. İnşallah Meslek Akademisi’ni yaptığımız zaman yüzlerce gencimiz bu merkezde meslek lisesi statüsünde bilgi sahibi olarak meslek edinecekler. Bu merkezin ayrı bir fonksiyonu daha var. Burası aynı zamanda Mesleki Sınav Merkezi fonksiyonunu da birlikte yürütecek. Avrupa Birliği uyum yasaları sürecinde her meslek sahibine sınav belgesi alması zorunluluğu getirildi. Biz burada 25 meslek dalı için bu hizmeti vereceğiz. Gençlerimizi sınava tabii tutacağız ve istenen belgeleri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK olarak vereceğiz. Dolayısıyla insana yatırım konusunda yaptığımız bu proje ile hem gençlerimizi meslek sahibi yapacağız hem de mesleki belgelerini vermiş olacağız” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.