Büyükşehirin ‘Yanık Ülke Konutları’ ihaleye çıkıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesinin tarihi Kula Evleri’ni turizme kazandırmak hedefiyle başlattığı dev restorasyon hamlesi kapsamında hayata geçirilen Yanık Ülke Konutları projesi tamamlandı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Şub 2018 / Per 09:53 |
/ 57 Kez Okundu
| |
Manisa Büyükşehir Belediyesinin tarihi Kula Evleri’ni turizme kazandırmak hedefiyle başlattığı dev restorasyon hamlesi kapsamında hayata geçirilen Yanık Ülke Konutları projesi tamamlandı. Proje kapsamında ilçeye kazandırılan konutların ihaleyle satışa çıkarılacağı belirtilirken, A bloğun ihale tarihinin 28 Şubat; B bloğun ihalesinin ise 7 Mart’ta gerçekleştirileceği duyuruldu.
Manisa Büyükşehir Belediyesinin önemli bir projesi daha tamamlandı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından 2016 yılının Kasım ayında temeli atılan Kula ilçesindeki “Yanık Ülke Konutları Projesi” adlı 32 dairelik ve 2 bloktan oluşan konutların yapımı tamamlandı. İlçeye yepyeni bir soluk ve hava katan dev konutların ihaleyle satışa çıkarılacağı bildirildi. Konuyla ilgili Manisa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, A bloğun ihale tarihinin 28 Şubat; B bloğun ihalesinin ise 7 Mart’ta gerçekleştirileceği, ihaleye katılacak vatandaşların Manisa Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı ile Manisa Büyükşehir Belediyesi Kula Koordinasyon Merkezi’ne başvurabilecekleri belirtildi.
Manisa genelinde yüzlerce projeyi tamamladıklarını, yüzlercesine devam ettiklerini ve birçok projenin de planlandığını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Kula’da 2016 yılının sonunda temelini attığımız Yanık Ülke Konutları projemizi de Cenab-ı Allah’ın izniyle kazasız belasız bitirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 1+1, 2+1 ve 3+1 şeklinde 32 daire ve 2 bloktan oluşan evleri satın almak isteyen vatandaşlarımız için 28 Şubat ve 7 Mart tarihlerinde ihaleye çıkıyoruz. Kula’ya ve Manisa’ya hayırlı olmasını, Büyükşehir Belediyemizce yapılan konutlarda oturacak vatandaşlarımızın da güle güle oturmalarını diliyorum” diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.