Çaka Bey Kitap Günleri başladı

Türk Tarih Kurumu tarafından düzenlenen Çaka Bey Kitap Günleri, İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası’nda açıldı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
17 Mar 2018 / Cmt 14:53 |
/ 107 Kez Okundu
| |
Türk Tarih Kurumu tarafından düzenlenen Çaka Bey Kitap Günleri, İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası’nda açıldı. 25 Mart’a kadar gezilebilecek etkinlik boyunca Türkiye’nin seçkin yazarları İzmirli kitapseverlerle buluşacak.
Ziraat Bankası sponsorluğunda Türk Tarih Kurumu tarafından İzmir Valiliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle düzenlenen Çaka Bey Kitap Günleri, dün İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası’nda kapılarını ziyaretçilere açtı. Bugün ise resmi açılış töreni gerçekleştirildi. Törene Türk Tarih Kurumu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Güray Kırpık, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, KESİAD Başkanı Zeki Yöndem ve davetliler katıldı. Törende bir konuşma yapan Türk Tarih Kurumu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Güray Kırpık, İzmir’in çok önemli bir kültürel etkinliğe ev sahipliği yaptığını söyledi. Törende 2017 Dünya Vücut Geliştirme şampiyonu Fırat Ürün’e Türk Tarih Kurumu tarafından basılmış “Doğumunun Bininci Yılında İbni Sina” kitabı hediye edildi. Açılışın ardından kitap stantları gezildi.
Çaka Bey Kitap Günleri, 25 Mart tarihine kadar İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası’nda ziyaretçileri ağlayacak. Etkinlik kapsamında birbirinden değerli yazarların imza günleri gerçekleştirilecek. “Çaka Bey Sempozyumu” ise kitapseverleri bir araya getirecek. Etkinlik kapsamında bu akşam saat 20.00’da Tarihi Havagazı Fabrikası’nda ücretsiz Kıraç konseri düzenlenecek.
24 Mart-1 Nisan tarihleri arasında ise İzmir’in Selçuk ilçesinde kitap şöleni düzenlenecek. Etkinlikte Türkiye’nin en seçkin yayınevleri kitapseverlerle buluşacak. 25 Mart Pazar günü saat 20.00’da Selçuk’ta ücretsiz MFÖ konseriyle kültür etkinliği zirve yapacak. Çaka Bey Kitap Günleri kapsamında birçok tanınan yazar da İzmir’e geliyor. İlber Ortaylı, Ahmet Ümit, Hakan Günday, Nebil Özgentürk, Murat Tavlı, Bilal Şimşir, Ahmet Telli, Sedef Kabaş, İnci Aral, Tarık Tufan, Hakan Mengüç, Sinan Akyüz, Tuğçe Işınsu, İclal Aydın, Hidayet Karakuş, Pelin Çift, Fırat İzgi & Meriç İzgi, Filiç Puluç, Barış, Mete Yarar, Şermin Yaşar, Metin Uca, Koray Yersüren, Emre Gül, Zeynep Sey, Nihat Genç, Ceyda Düvenci, Kahraman Tazeoğlu, Murat Menteş, Caner Taslaman ve daha birçok yazar İzmirli kitapseverlerle buluşacak. Etkinlikle ilgili detaylı bilgiye www.cakabeykitapgunleri.com adresinden ulaşılabiliyor.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.