Çarşı esnafı Yaşar Usta’nın gönlünü almak için seferber oldu

Aydın’da çarşı esnafı, yaklaşık 40 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan ve çarşının maskotu haline gelen Yaşar Usta için seferber oldu

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Şub 2018 / Cum 09:08 |
/ 88 Kez Okundu
| |
Aydın’da çarşı esnafı, yaklaşık 40 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan ve çarşının maskotu haline gelen Yaşar Usta için seferber oldu. 52 yaşına giren Yaşar Çırak için sevgi yolunda esnaf özel kutlama yaptı. Zihinsel engelli Yaşar Çırak ise gördüğü ilgi ve alaka karşısında hayatının en mutlu günlerinden birini yaşadı.
Aydın Efeler ilçe merkezinde yaşayan ve her gün beyaz takım elbisesi, yakasında bir çok partiye ait rozet ve kravatı ile işe gelip esnafın ayakkabısını boyayan Yaşar Çırak’ın 52. Yaş günü için esnaf program düzenledi. Aydın’ın en işlek merkezlerinden olan sevgi yolunda Yaşar Çırak’ın doğum günü dolayısıyla düzenlenen törene sokaktaki esnaf yoğun ilgi gösterirken Yaşar Çırak yeni yaşına, meşaleler konfetiler eşliğinde pasta keserek girdi. Oldukça mutlu olan Yaşar Çırak 52. Yaşına daha mutlu girdiğini ve bundan sonra kendisini mutlu eden esnafın ayakkabısını daha güzel boyayacağını söyledi.
“Yaşar Abi bizim her şeyimiz”
Sevgi Yolu üzerinde çiğköftecilik yapan ve sokağın en kıdemli kişisinin de Yaşar Çırak olduğunu belirten Ayhan Demir, “Birkaç yıl önce sokakta esnaflığa başladığımda Yaşar Abi’yi tanıdım. Çok sevecen ve herkes tarafından saygı gören ve bir isteği iki edilmeyen bir kişidir. Biz de saygıda kusur etmemeye çalışıyoruz. Onun ricası herkes için emir gibidir. Ancak hiç kimseye de yük olmamaya özen gösterir. Yaşar Abi’nin yaş günü için Sevgi Yolu esnafı için özel program hazırladık. Çok mutlu oldu. O’nun mutluluğu bizim de mutluluğumuz olduğu için biz de mutlu olduk” diye konuştu.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.