Cide’de kadınlara yönelik cenaze yıkama kursu

Kastamonu’nun Cide ilçesinde hayatını kaybeden kadınların dini kurallara uygun olarak defnedilmesi amacıyla kadınlara yönelik cenaze yıkama kursu açılacak

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
22 Şub 2018 / Per 09:27 |
/ 60 Kez Okundu
| |
Kastamonu’nun Cide ilçesinde hayatını kaybeden kadınların dini kurallara uygun olarak defnedilmesi amacıyla kadınlara yönelik cenaze yıkama kursu açılacak.
Cide Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından kadınlara yönelik olarak cenaze yıkama ve kefenleme kursu açılacağı öğrenildi. 30 saatlik kursa istekliler katılabilecek. Kursun 15 saat pratik, 15 saat ise uygulamalı olacağı öğrenildi. Kurs sonunda katılan kursiyerlere belge verilecek. Kadın cenazelerini bundan sonra sadece sertifika sahibi kadınlar yıkayabilecek. Erkek cenazeler cami imamları tarafından yıkanıp kefenlenir iken, kadın cenazeler için ise daha çok yaşlı kadınlar bu hizmeti yapıyordu. Cide’de ilk defa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılacak kursun büyük bir ihtiyacı gidereceği öğrenildi. Kursa katılmak isteyenlerin Cide Halk Eğitim Merkezine başvurmaları gerektiği belirtildi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.