Darıca Belediyesi’nden sokak hayvanları için özel ekip

Darıca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde kurulan Hayvan Sağlığı ve Refahı Ekibi, sokak hayvanları için gönüllü kuruluşlarla bir araya gelerek çalışmalarına devam ediyor

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
13 Mar 2018 / Sal 11:53 |
/ 80 Kez Okundu
| |
Darıca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde kurulan Hayvan Sağlığı ve Refahı Ekibi, sokak hayvanları için gönüllü kuruluşlarla bir araya gelerek çalışmalarına devam ediyor.
Darıca Belediyesi tarafından sokak hayvanlarının rehabilitesi çalışmaları çerçevesinde kurulan Hayvan Sağlığı ve Refahı Ekibi çalışmalarını sürdürüyor. Gönüllü kuruluşlarla işbirliği içerisinde sokak hayvanlarının korunması, beslenmesi ve tedavilerinin sağlanması ile gerekli eğitim çalışmalarına devam eden Hayvan Sağlığı ve Refahı Ekibi, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan Mehmet Akif Orta Okulu ile yapılan ortak çalışma neticesinde okul bahçesine kedi evleri kurdu. Öğrencilere sokak hayvanlarının korunması, gözetilmesi, bakım ve kötü muamelelerden uzak tutulması hakkında bilgi veren Hayvan Sağlığı ve Refahı Ekibi yetkilileri, aynı uygulamanın ilerleyen zamanlarda ilçedeki diğer okullarda da hayata geçirileceğini söylediler.
Öte yandan, Sokak hayvanlarının rehabilite merkezlerinde kısırlaştırılması, aşılarının yaptırılması ve onlara kulak küpesi takılması kaydıyla onları kontrol altında tutan ekip, ayrıca sokak hayvanlarının barınma ve beslenme ihtiyaçlarının karşılanması için parklarda barınma kulübeleri kuruyor.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.