Değişimli gençler Kaz Dağları’nın keyfini çıkardı

Aydın Değişim Anadolu Lisesi tarafından organize edilen ‘Adım Adım Türkiye’ programı kapsamında öğrenciler hafta sonu Kaz Dağları’nın keyfini çıkardı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
21 Mar 2018 / Çar 12:27 |
/ 40 Kez Okundu
| |
Aydın Değişim Anadolu Lisesi tarafından organize edilen ‘Adım Adım Türkiye’ programı kapsamında öğrenciler hafta sonu Kaz Dağları’nın keyfini çıkardı. Assos Antik Kenti’ni gezerek tura başlayan öğrencilere kolejin coğrafya öğretmeni önderlik etti. Öğrenciler tur boyunca hem gezip eğlendi hem de coğrafya derslerini bizzat yerinde görerek işledi.
Bölgenin iklimi, bitki örtüsü, kayaç yapısı hakkında bilgilenen öğrenciler dünyanın oksijeni en bol olan yerlerinin başında gelen Kaz Dağlarında temiz havaya doydular. Kaz Dağları’nın çamlarla sarılı yamaçlarında kurulan Yeşilyurt Köyü’nü gezerek köy yaşamına tanık olan öğrenciler Kaz Dağlarında ormanın içinde doğa yürüyüşü yaptılar. İkinci gün Kazdağı Milli Parkı içinde Kızılkeçiler Çayı üzerindeki Hasan Boğuldu Göleti’ni ve Sütuven Şelalesi’ni gezen öğrenciler yeşilin her tonunu milli park içinde fotoğrafladılar. Akçay şehir merkezini turladıktan sonra Altınoluk’ta konaklayan öğrenciler üçüncü gün Ayvalık Cunda Adası ve Şeytan Sofrası’nı gezip gördükten sonra Aydın’a döndüler.
Programın oldukça güzel ve verimli geçtiğini belirten öğrenciler organizasyon dolayısıyla okul idaresine teşekkür ettiler.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.