Denizli’de 12 bin 617 ortaokul öğrencisi sinema ile buluşuyor

Denizli’de düzenlenen “Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor Etkinliği” iş birliği protokolü kapsamında 22 Ekim-25 Aralık tarihleri arasında ortaokul öğrencileri, sinema ile buluşacak

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
26 Eki 2017 / Per 16:40 |
/ 3 Kez Okundu
| |
Denizli’de düzenlenen “Öğrenciler Sinema ile Buluşuyor Etkinliği” iş birliği protokolü kapsamında 22 Ekim-25 Aralık tarihleri arasında ortaokul öğrencileri, sinema ile buluşacak.
Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında sağlanan iş birliğiyle Denizli genelinde ortaokula devam eden 12 bin 617 öğrenci, sinema ile buluşacak. Öğrenciler, Denizli’deki bir AVM’de, bin 402 kişilik guruplar halinde ücretsiz olarak “Ertuğrul 1890” filmini seyredebilecek. 2017-2018 eğitim-öğretim yılının içerisinde uygulanacak olan program kapsamında, öğrencilerin kişisel gelişimlerini desteklemek kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak hedeflenmektedir.
Etkinliğin ilk gününde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz öğrenciler ile birlikte sinemaya giderek, filmi seyretti.
Film başlamadan önce etkinlik hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Öğrencilerimizde ve toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak istiyoruz. Topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencilerimizi hayata hazırlamak, kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunma amacını taşıyoruz. İmzalanan bir protokol kapsamında çocuklarımız sinema ile buluştular. Yaklaşık 9 hafta sürecek olan bu etkinlikte her hafta bin 402 öğrencimiz sinemaya gelerek, 7 salonda aynı anda “Ertuğrul 1890” filmini izleme şansı bulacak. Geçmişten geleceğe bir köprü kurma açısında bu etkinliğe büyük önem veriyoruz” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.