Doğubayazıt’ta engelliler için program düzenlendi

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde "Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok" projesi kapsamında, Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva’nın da katılımıyla engellilere yönelik yemekli program düzenlendi

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
30 Ara 2017 / Cmt 10:28 |
/ 24 Kez Okundu
| |
Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde "Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok" projesi kapsamında, Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva’nın da katılımıyla engellilere yönelik yemekli program düzenlendi.
Doğubayazıt Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok" programına ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ulaş Akhan, Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva, engelli vatandaşlar ve yakınları katıldı. Programda bir konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Ulaş Akhan, belediyelerin temel görevlerinin yanı sıra, sosyal belediyecilik alanında da önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Zaman zaman engelli ailelerle bu tür yemekli organizasyonlarda bir araya geldiklerini anlatan belirten, “Buradaki en büyük maksadımız, engelli vatandaşlarımızla bir araya gelerek onların sıkıntılarını dinlemek ve imkânlar ölçüsünde bu problemlere yönelik çözümler üretebilmek” dedi.
Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva ise Doğubayazıt Belediyesi’nin "Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok" projesi kapsamında ilçeye geldiklerini ifade etti. Programda hem engelli ailelerle bir araya geldiklerini hem de ihtiyaçlarını belirlediklerini ifade eden Ayva, engellilere gerekli desteği vermeye her zaman hazır olduklarını aktardı. Program sonunda engelli olan 50 kişiye tekerlekli sandalye takdim edildi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.