Dr. Şaban Kızıldağ Kırıkkalelilere ayna tuttu

İletişim Uzmanı Dr

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Oca 2018 / Sal 17:14 |
/ 56 Kez Okundu
| |
İletişim Uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ, Kırıkkalelilere Türk insanının karakter özelliklerini anlatarak hayata dair önerilerde bulundu.
Dr. Şaban Kızıldağ tarafından hazırlanan ‘Mazeret Yok’ isimli etkinlik, Kırıkkale Merkez Nur Cami Konferans ve Toplantı Salonunda yapıldı. Düzenlenen etkinlikte Dr. Kızıldağ, katılımcılara günlük hayatta karşılaşılabilecek eğlenceli örnekler sundu ve gereksiz mazeret oluşturmanın önüne nasıl geçileceğine dair tavsiyeler verdi.
Toplantı süresince katılımcılara ayna tutmak istediğini dile getiren Dr. Kızıldağ, “Çünkü insanlar aynada kendilerini görürler. Bir de beraber pencereden dışarı bakacağız, dışarıdan da başkalarını görmeye çalışacağız. Bizim insanımızı tanımadan, bizim insanımızı bilmeden, bizim insanımızın artılarını eksilerini renkliliklerini bilmeden hayatı, dünyayı, kaliteyi, devleti, kamuyu, özel sektörü, yönetmeyi anlamak yorumlamak pek mümkün değil ondan dolayı size biraz bizden ve bizim insanımızdan bahsedeceğim. Biz ne sineklerden ne yağlar çıkartırız, mesela öyle yetenekli bir milletiz ki bir büfeden yarım ekmek döner ve bir ayran alırız, yediği dönerin son lokmasıyla içtiği ayranın son yudumunu aynı ana denk getiren tek milletiz. Arabasının benzinini dibine kadar kullanıp, bunu ehliyet sınavında soran başka bir millet yok. Bizim sınavlarımızda benzin uyarısı sonrası arabanın kaç kilometre yol alacağına dair soru sorarlar” dedi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.