Durdurulan TOKİ konutları inşaatı yeniden başladı

Tokat’ta 2 yıl önce başlayan ve yüklenici firmanın işi yürütememesi nedeniyle durdurulan TOKİ Konutları inşaatı, ihale sürecinin tamamlanmasıyla birlikte başladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
25 Oca 2018 / Per 11:36 |
/ 44 Kez Okundu
| |
Tokat’ta 2 yıl önce başlayan ve yüklenici firmanın işi yürütememesi nedeniyle durdurulan TOKİ Konutları inşaatı, ihale sürecinin tamamlanmasıyla birlikte başladı.
Ülke genelinde yapılan 16 sosyal konut projesinden birisi olan 436 konutluk TOKİ Projesi müteahhit firmanın işi yürütememesi nedeniyle tek taraflı olarak feshedilmiş ve yeni ihale süreci başlatılmıştı. Tamamlanan ihale sürecinin ardından eylül ayında başlayan çalışmalarla alakalı bilgilendirme yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, önceliğin emeklilere ve ev sahibi olmayan vatandaşlara verileceği konutların 19 Nisan 2019 tarihinde tamamlanacağını ilan etti. Başkan Eroğlu, "Şuanda TOKİ bölgesindeyiz, biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda TOKİ bölgesinde 436 tane yapılacak olan konutlarla alakalı inşaat yeniden devam etmeye başladı. Biliyorsunuz 2 yıl önce burada bir inşaat başlamıştı. Lakin alan firmamızın yaşadığı maddi sıkıntılar sonrasında işi yürütememesiyle birlikte yapılan ihale ve sözleşme feshedilmişti. Bu fesih sonrasında da yeniden bir ihale sürecine, yeniden bir başka bir firma ile bu işin yapımına devam etme kararı alarak süreci başlatmıştık. Eylül ayında yeni firmamız burada çalışmalarına başladı ve inşaat alanımızda gözle görülür bir hız yaşanmaya başladı. Hemşerilerimizden beyaz masa vasıtasıyla gelen sorular var. Yeni TOKİ ne aşamada, şartları nasıl olacak, büyüklükleri nasıl, kimler bundan faydalanacaklar diye soruyorlar. Kısaca şöyle bir bilgi verebilirim. Toplam 436 adet konut olacak. Burası ilk etapta sosyal konut olacak ve öncelik emeklilere ve ev sahibi olmayanlara verilecek. Alınan kayıtlarda açık olacak olursa, belli kriterler doğrultusunda herkese açık bir şekilde evlerimiz sahiplendirilecek. içinde bulunduğumuz yapı o dönemde 16 tane ülke genelinde yapılan sosyal konut inşaatı içerisinde yer alıyordu. İnşaatımız 2019’un Nisan ayı’nda bitmiş olacak. 19 Nisan’da da vatandaşlarımıza anahtarları teslim edilmiş olacak. Ben şimdiden yeni konutlarımızın burada oturacak olan ütüm hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Önümüzdeki süreçte daha ayrıntılı bir şekilde müracaatlarla alakalı ayrıntılı bilgi de vereceğiz" dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.