Emekli gurbetçi, bir aylık maaşını Kahraman Mehmetçik için bağışladı

Hollanda’dan emekli olduktan sonra Gaziantep’in Araban ilçesine yerleşen 75 yaşındaki Hacı Bekir Şahin, bir aylık emekli maaşını Afrin’de Zeytin Dalı Harekatını gerçekleştiren kahraman Mehmetçiğe bağışladı

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
05 Mar 2018 / Pzt 12:01 |
/ 64 Kez Okundu
| |
Hollanda’dan emekli olduktan sonra Gaziantep’in Araban ilçesine yerleşen 75 yaşındaki Hacı Bekir Şahin, bir aylık emekli maaşını Afrin’de Zeytin Dalı Harekatını gerçekleştiren kahraman Mehmetçiğe bağışladı.
Hollan’da işçi olarak çalışan Haci Bekir Şahin, 45 yıllık çalışma hayatının ardından emekli olarak Araban ilçesine yerleşti. 9 çocuğu ve 36 torunu bulunan Şahin,Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nı gerçekleştiren kahraman Mehmetçiğe destek amacıyla bir aylık maaşını bağışlama kararı aldı. Maaşını çekmek için gittiği bankada, parayı Türk askerine bağışlamak istediğini söyleyen Şahin, 1000 euro’yu hesabından çekerek,tamamını Mehmetçik Vakfı’na yatırdı. Afrin’de ki Mehmetçik için gece gündüz dua ettiğini belirterek, "Bugün beni askere alsınlar, gitmeye hazırım. Harekatın başladığı günden itibaren Türk Ordusu’nun kahraman Mehmetçiklerini, Afrin’deki dünyanın hiçbir ordusunun elde edemeyeceği başarılarını ve gelişmeleri gururla yakından takip ediyorum. Vatanımın bekası, birliği bütünlüğü ve ay yıldızlı yüce Türk Bayrağı için canımı gözümü kırpmadan seve seve veririm. Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatına destek ve harekata katılan kahraman Mehmetçiklerimize yardım için Hollanda’dan aldığım bir aylık emekli maaşım olan Bin Euro’yu, Mehmetçik Vakfı hesabına bağışladım. Oradaki Mehmetçiklerimizin çektiği zahmeti televizyon ekranlarından görüyorum. Yağmurda çamurda, soğukta bizim yerimize eziyet, sıkıntı çekiyorlar. Bizim için savaşıyorlar. Bende kendi imkanım çerçevesinde onlara destek olmak istedim. Çünkü onlar bizim yavrularımız. Bugün beni askere alsalar hemen gitmeye hazırım. Vatanım için kanımın son damlasına kadar hizmet etmeye mecburum’’ diye konuştu. Hollanda’dan aldığı bir aylık maaşını ise Mehmetçik Vakfı’na bağışladığını açıklayan 9 çocuk 36 torun sahibi 75 yaşındaki Haci Bekir Şahin,’’Ziraat Bankası Araban Şubesine gittim, bir aylık maaşımı Mehmetçik Vakfı hesabına yatırdım, makbuzumu aldım. Vatanıma canım feda olsun’’ dedi.

Reklam
İster evinizden ister iş yerinizden market, manav, kasap, şarküteri, aparatif yemek siparişlerinizi İNEGÖL SİPARİŞ mobil uygulaması ile ya da www.inegolsiparis.com web sayfasından ücretsiz bir şekilde verebilirsiniz.
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.