Engelli deneğinden tekerlekli sandalye yardımı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde faaliyet yürüten engelli derneği bacaklarından engelli olan 12’inci sınıf öğrencisi Diyar Yakaomar’a tekerlekli sandalye hediye etti

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
24 Şub 2018 / Cmt 11:58 |
/ 51 Kez Okundu
| |
Şırnak’ın Silopi ilçesinde faaliyet yürüten engelli derneği bacaklarından engelli olan 12’inci sınıf öğrencisi Diyar Yakaomar’a tekerlekli sandalye hediye etti.
Silopi ilçesinde doğuştan bacaklarından engelli, olan 12’inci sınıf öğrencisi Diyar Yakaomar,sosyal medya üzerinden ulaştığı Engelli Derneği Başkanı Abdullah Süer’den kendisi için tekerlekli sandalye talep etti. Bunun üzerine Engelli Dernek Başkanı Abdullah Süer daha önce kendi engelli maaşı ile aldığı tekerlekli sandalyelerden birini Diyar Yakaomar’a verdi. Baba Yusuf Yakaomar ile engelli derneğine bastonu ile gelen Diyar Yakaomar, tekerlekli sandalyesi ile dernek binasından ayrıldı.
Artık Baston kullanmaktan kurtulduğunu belirten Diyar Yakaomar, okula tekerlekli sandalye ile gitmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Engelli Derneği Başkanı Abdullah Süer, 12’inci sınıf öğrencisi Diyar Yakaomar’ın kendilerine sosyal medyadan ulaştığını ve dernek olarak gerekeni yaptıklarını söyledi. Süer; “Daha önce kendi engelli maaşım ile 3 tane tekerlekli sandalye almıştım. 1 tanesini geçen hafta küçük bir engelli kardeşimize verdim. Kardeşim Diyar sosyal medya aracılığı ile bana ulaştı. Kendisine 1 tane tekerlekli sandalye verdim. Amacımız ilçemizdeki engelli kardeşlerimizin mağduriyetlerini gidermektir. Bu hususta gerek yetkililer, gerekse iş adamlarını engelli kardeşlerimize yardım etmeye davet ediyorum” dedi.

Reklam
İnegöl’de günün gelişmeleri Telegram adresimizde TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.