Ergani’de çocuklar hayallerindeki kütüphaneyi çizecek

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde çocuklar "Dünya Çocuk Kitapları Haftası" nedeniyle Ankara’da düzenlenecek resim sergisinde sergilenmek üzere hayallerindeki kütüphaneyi çizecek

inegolonline.com'a Google'da abone olun Google News
23 Eki 2017 / Pzt 12:13 |
/ 53 Kez Okundu
| |
Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde çocuklar "Dünya Çocuk Kitapları Haftası" nedeniyle Ankara’da düzenlenecek resim sergisinde sergilenmek üzere hayallerindeki kütüphaneyi çizecek.
13-19 Kasım tarihleri arasında kutlanacak olan “Dünya Çocuk Kitapları Haftası” nedeniyle Ankara’da “Hayalimdeki resim” temalı bir sergi düzenlenecek. Ergani ilçesinden de 10 resmin gönderileceği sergi ile olarak konuşan İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Abdulbari Tanrıverdi, resim çizmek için gerekli tüm malzemelerin kütüphane tarafından karşılanacağını belirterek, “Seçilecek olan 10 resim Bakanlığımız Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’ne gönderilecek. Resim çizmek isteyen çocukları kütüphanemize bekliyoruz. Bunun yanı sıra 13-19 Kasım tarihleri arasında ilçemizdeki ilkokul ve ortaokullara gidilerek kitap okumanın ve kütüphanelerin insan yaşamına katkıları ve önemi anlatılacak. Ayrıca söz konusu tarihler arasında çocuk kitaplarından oluşan kitap sergimiz de olacak” dedi.

Duyuru
İnegöl Online mobil uygulaması güncellendi TIKLA HABERLER CEBİNE GELSİN
Reklam
Yorum yapan kullanıcılarımız Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılır.